Skocz do zawartości
Forum

Depresja czy tylko chwilowe załamanie?


Gość qwertyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam 19 lat,nie dawno wyszłam za mąż,mieszkamy od grudnia razem,spodziewamy się dziecka.on pracuje cały tydzień a jak ma wolne jeździ na treningi.jest mi bardzo ciężko bo nudzę się,nie mam na nic ochoty,brakuje mi znajomych,rodziny,nie potrafię znależć sobie zajęcia,nie mam z kim porozmawiać o swoich zmartwieniach bo jest mi trudno.nie ma dnia żebym nie płakała.nie wiem czym jest to wszystko spowodowane.pomocy

Odnośnik do komentarza

Jesteś samotna. Musisz porozmawiać z mężem, że potrzebujesz jego towarzystwa i nie może Cię tak zaniedbywać. Wyjdź też czasem z domu, spotkaj się z rodziną i przyjaciółmi. Musisz żyć a nie tylko wegetować!

Odnośnik do komentarza

Może po prostu czujesz się samotna? Spędzasz całe dnie w domu, podczas gdy Twój mąż żyje własnym życiem. Porozmawiaj z nim, powiedz, że potrzebujesz jego bliskości, żeby był przy Tobie, zwłaszcza, że jesteś w ciąży. Staraj się też nie przebywac całymi dniami sama w domu. Wychodź na spacery, spotykaj się ze znajomymi, może masz kolezanki, które dadzą Ci kilka rad, które wykorzystasz, kiedy pojawi się już dziecko? Nie możesz zamknąć się w czterech ścianach i czekać na męża. Jeśli masz zmartwienia, wspólnie postarajcie się je rozwiązać. Jeśli jednak czujesz, że jest Ci ciężko i potrzebujesz fachowej porady - porozmawiaj z psychologiem. To bardzo wazne, aby przygotować się do porodu, po którym moze Cię dopaść depresja poporodowa. Dlatego nie zwlekaj - warto zasięgnąć porady specjalisty. Jeśli chciałabys się dowiedzieć czegoś na temat depresji w ciąży i depresji poporodowej zajrzyj pod te linki:
Depresja ciążowa
Depresja poporodowa

Jeśli chciałabyś porozmawiać o swoich problemach i samopoczuciu, możesz zadzwonić pod poniższe numery telefonów:

DLA KOBIET W CIĄZY
tel. 022 624 20 68 lub tel. 0602 285 444
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 18.00

DLA KOBIET W CIĄZY I MATEK MAŁYCH DZIECI
tel. 022 635 10 11
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 15.00
# Biuro interwencji
tel. 022 635 30 92
w godz. 10.00 - 14.00

DLA KOBIET
tel. 022 635 93 92
Wsparcie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 20.00

DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie
czwartek w godz. 17.00 - 19.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...