Skocz do zawartości
Forum

strach przed ludźmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od kilku miesięcy zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie kiedy jestem w miejscu publicznym (np. Centrum handlowe) ogarnia mnie panika kiedy mijają mnie obcy ludzie. Mięśnie mi się spinają, robi mi się gorąco i mam ochotę gdzieś uciec. W pracy czasami na zebraniach mam to samo. Czasem najchętniej nie wychodziłabym z domu. Mam problemy z zasypianiem a rano ze wstaniem. Pozatym nie mogę wydobyć z siebie żadnych emocji, ani nienawiści ani współczucia ani lubienia ani złości. Sama nie wiem już co się dzieje. Może ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Gość kobieta 42

Ja też się tak czuję, choć troszkę już mniej. Robiło mi się poprostu duszno, potrafiłam zemdleć, płakać na środku sklepu. Teraz wiem, że to depresja. Samemu z tym nie można sobie poradzić, musisz zasięgnąć fachowej pomocy. Nie można tego lekceważyć

Odnośnik do komentarza
Gość kobieta 42

Może masz rację, może chodzi o skupisko ludzi. W tym przypadku, niestety też będziesz musiała zasięgnąć porady psychologicznej. Nie zostawaj z tym sama. Ja już kilka lat walczę z depresją, jest mi bardzo ciężko. Lekceważyłam swoje objawy, ty tego nie rób. Tam cię nie skrytykują, nie wyśmieją, nie obawiaj się, pozwól sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Gość kobieta 42

Wyśmieje? Co ty opowiadasz! Skoro widzisz problem, skoro pytasz- to jesteś inteligentną osobą. Jeżeli poczujesz się lepiej i mniej byś się denerwowała, to wybierz psychologa z pobliskiej miejscowości. W pewnym stopniu powinno cię to uspokoić. Oprócz fachowca dobrze by było abyś porozmawiała z kimś bliskim, z osobą której ufasz. Będzie ci łatwiej wiedząc, że ktoś cię wspiera i rozumie twój niepokój.

Odnośnik do komentarza

raven991, drogą wirtualną nie można postawić diagnozy. Możliwe, że cierpisz na agorafobię albo fobię społeczną, ale to są tylko przypuszczenia. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, ewentualnie psychologa. Nie musisz się obawiać - obowiązuje ich tajemnica zawodowa i muszą dochować dyskrecji. Nie bagatelizuj swojego pogarszającego się samopoczucia i pozwól sobie pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...