Skocz do zawartości
Forum

Wazny wybor


Gość Shezze

Rekomendowane odpowiedzi

mam wielki problem... koncze wlasnie gimnazjum wiec przede mna bardzo wazne decyzje o wyborze szkoly. tylko ze kompletnie nic mnie nie interesuje i nawet nie wiem kim chcialabym byc w przyszlosci. byl juz w planach weterynarz i psycholog ale to tylko takie chwilowe przeswity:lol: ludzie konczy sie rok szkolny wiec musze zdecydowac do jakiego liceum chcialabym uczeszczac oraz o jakim profilu klase wybrac. z ocenami nie mam zadnego problemu wiec w liceach moge przebierac ale i tak jest tragedia. koncze 3rok nauki francuza i dzieki korkom znam go prawie perfekcyjnie. slyszalam ze sa jakies testy gdzie mozna sprawdzic do czego bym sie nadawala i jaki profil bylby dla mnie odpowiedni ale nawet nie wiem gdzie moge takie dostaac:o Help:rip:
Odnośnik do komentarza
robiłam sobie kiedys takie testy rozdane przez szkolnego pedagoga i powiem Ci ze są g*wno warte :lol: Banalnie skonstruowane i nawet jak nie chcesz to podswiadomie sama kreujesz swój wynik, bo wiadomo w ktorą stronę zmierza^^
Piszesz, ze nic Cie nie interesuje. Znam to uczucie^^
no ale moze co sprawia Ci wieksza przyjemnosc w nauce? Jakies humanistyczne czy bardziej scisłe przedmioty? Bo oceny mozna miec dobre ze wszystkiego, ale jak Ci potem przyjdzie uczyc się coraz bardziej zaawansowanych rzeczy, które cięzko beda do głowy wchodziły to sie odechce wszystkiego.
Choc polecam oczywiscie jakis profil z rozszerz. matma/fiz/biol/chem. bo wiadomo, ze lepsze perspektywy na rynku pracy niz humanisci mają 'mózgi scisłe' :uhoh:
A skoro tak dobrze znasz ten francuski to moze rozejrzałabys sie za jakimś profilu dwujęzycznym?
Odnośnik do komentarza
a ja glupia sie ludzilam ze jakis test choc troche mi pomoze:lol: z przedmiotami nie mam wiekszego problemu, jestem dobra zarowno z przedmiotow scislych jak i humanistycznych (no oprocz historii;) ). zastanawialam sie nad tym zeby nadal uczyc sie francuskiego i do tego dorzucic jakis ciekawy jezyk:p
niby sie wydaje ze wybor liceum to jeszcze nic takiego, tyle ze znam sporo osob ktore niepewnie zapisywaly sie do jakiejs klasy a pozniej sie przepisywaly bo profil nie odpowiadal a ja nie chce popelnic tego bledu:lol:
Odnośnik do komentarza
Jesli nie lubisz historii to chyba warto odpuscic sobie takie stricte humanistyczne profile, bo po takich historia jest własciwie jedyną < albo prawie jedyną^^> słuszną opcją wyboru przedmiotu na maturze. A na humanistycznym profilach poziom nauczania, zakres materiału i wymagania w porównaniu do tego co bylo w gimnazjum bedzie zmuszał Cie zebys tą historię pokochała....a jesli milosci do niej nie masz we krwi to bedzie krew, pot i łzy :lol: Wiec lepiej rozważ ta opcję dokładnie.
Często powstają teraz takie jezykowe profile. Dla mnie nie jest to az tak rewelacyjny pomysl niz się moze z pozoru wydawac. Sama w liceum bylam na profilu 'filologicznym' Mialam miec rozszerzony przede wszystkim polski i angielski. Z ang miałam 4 godziny tygodniowo- a nie nauczylam się na nim praktycznie nic. Wiem, ze wszystko zalezy od nauczyciela, ale taki jezykowy profil jest trochę niepraktyczny. Bo z poziom nauczania bywa róznie, z innych przedmiotów raczej odpuszczają, wiec potem do matury cięzko nadrabiac samodzielnie braki. Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest rozwijanie znajomosci jezykowych w swoim zakresie i stawianie na to w szkole.
< swoja droga podziwiam za ten francuski- ja nie mam kompletnie zdolnosci do jezyków obcych :uhoh:>
Ale naprawdę nie wiesz w ktorą stronę Cie bardziej ciągnie? Ja niby tez mialam ze wszystkiego dobre oceny i nie miałam z niczym problemu, ale od samego poczatku czulam 'wewnętrznie', ze drzemie w mnie humanistyczy stwór :D Choc bardzo lubiłam np uczyc się chemii...ehhh uwielbiałam to :>
Wiec jesli nie lubisz historii odpusc sobie humanistyczne profile. Bo bedziesz się okropnie na nich meczyc. A z tych scisłych co wolisz: matma+fizyka, chemia+biologia czy jakies geografie? Bo to tez istotna róznica.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...