Skocz do zawartości
Forum

Problem ze szkołą


Gość NiePodam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 18 lat i chodzę do Technikum Informatycznego. Chodzę do tej samej klasy drugi raz, poniewaz nie zdałem nie dlatego, ze sie zle uczę tylko dlatego, ze nie mam ochoty chodzic do szkoly, poprostu mi sie nie chce. W poprzednich klasach mialem tez problemy z chodzeniem do szkoly, ale nie takie jakie mam teraz. Mam problem poniewaz nie chce nie zdac drugi raz tylko dlatego, ze mi sie do szkoly nie chce chodzic. Jestem zdolnym czlowiekiem, w gimnazjum mialem dobre oceny. Poszlem do tech. Informatycznego poniewaz interesuje sie komputerami itp. Znam sie dosyc dobrze na tym. Od niedawna u nas w miescie wybudowane darmowe prywatne liceum dla doroslych, przyjmuja tam od 18 lat. Pomyslalem, ze przepisze sie do tego liecum, poniewaz do niego chodzi sie tylko w soboty i niedziele, wiec by mi to pasowało, a boje sie ze gdy bede chodzic do technikum to znowu nie zdam i zawiode rodziców i samego siebie. Chcialbym sie poradzic czy dobrze robię przepisujac sie do tego liecum. Prosze o powazne odpowiedzi... Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie chce Ci się chodzić do szkoły? Masz jakieś inne zajęcia? Szkoła polega na tym, że masz się uczyć. Zastanów się czy chcesz iść na studia, bo po zaocznym liceum masz marne szanse. Jeśli ma to być jednak ostatni etap Twojej edukacji, po którym chcesz od razu pracować to pewnie powinieneś zmienić szkołę.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie chce Ci się chodzić do szkoły na tygodniu w weekendy tym bardziej nie będzie Ci się chciało iśc na wiele godzin od rana do wieczora do tego taka szkoła kosztuje a żeby za nią zapłacić pewnie będziesz musiał pójść do pracy, a jesli Ci się i do pracy nie chce chodzić to już inny problem. Dlaczego pozwalasz sobie na to, żeby Twoje lenistwo oddziaływało w ten sposób na Twoje zycie? Piszesz, że jesteś inteligentnym, zdolnym chłopakiem, który dobrze się uczył. dlaczego więc psujesz to wszystko przez lenistwo? Tu nie trzeba szukac szkoły tylko tu potrzeba mobilizacji i walki o swoją przyszłość, nie mozna rezygnowac z niczego od niechcenia. Nie doceniasz tego co masz bo wielu młodych zdolnych chłopaków chciałoby chodzić dziennie do technikum a nie ma możliwości. Doceń to, że masz mozliwość zdobyć srednie wykształcenie w zawodzie jaki Cię interesuje, zmotywuj się swoimi marzeniami i planami. Jesli czujesz się zrezygnowany i zniechęcony, poradź się psychologa jak zwalczyć swoją niechęć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...