Skocz do zawartości
Forum

Problemy z rozmową


Gość kiniaa7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem Kinga i mam 22 lata, jestem studentką. Nie mogę sobie poradzić ze stresem przy rozmowie z kimkolwiek obcym, na studiach, z wykładowcami, w sklepie, bardzo się stresuję i zamykam, myślę jak oni mnie odbiorą, uśmiechnę się do osoby która mnie zagaduje ale nie potrafię poprowadzić konwersacji. Co bardzo bym chciała umieć . Jestem osobą małomówną i nieśmiałą, dosyć drobiazgową, perfekcjonistka.., ambitną ale często się przejmującą. Pół roku temu przenosiłam się na nową uczelnie - było mi ciężko zagadać do kogokolwiek, tym bardziej musiałam rozmawiać z wieloma wykładowcami przy nadrabianiu różnic programowych - co było dla mnie ogromnym stresem.. koszmarem.
Wychodząc z jedną z bliższych mi koleżanek na imprezę do klubu widziałam że reszta koleżanek (jej znajomych) rozmawia z nią, do mnie padło może jedno pytanie z ich strony, czułam się wtedy jak odludek, ja nie zagadywałam bo przy nich czułam się gorsza. Nie wiem czy one tak mnie traktowały czy właśnie ja to odebrałam w ten sposób. Tak samo było gdy się przenosiłam do innego miasta na studia - weszłam na uczelnie i myślałam o tym, że wszyscy mnie tam nie chcą. Często nie miałam ochoty tam wracać.
Zapisałam się na pewne forum - tam też mam ogromne opory przed tym aby się wypowiedzieć - boję się czy dobrze się wypowiadam, czy nie popełniam błędu. Boję się nawet prywatnych wiadomości..
Na studiach na zajęciach nigdy się nie wypowiadałam przy grupie- to jest moim najgorszym koszmarem.
Bardzo proszę o pomoc... czytałam wiele artykułów o poprawnej komunikacji, o takich lękach, ale nie pomaga... Co mogę robić żeby nie mieć hamulców przed rozmową z drugą osobą, żeby zachować spokój, bez stresu, i pewnie wypowiadać się przed innymi?
Pewna osoba poradziła mi (gdy zauważyła, że mam opory co do rozmów telefonicznych) żebym poszła do pracy na słuchawce... czy to mogłoby mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...