Forum Psychologia

proszę o pomoc

dawid18l

dawid18l

Witam mam 18 lat pisze ponieważ wpadam w panikę :( mam 18 l palilen 6 lat tak wstyd mi przyznawać się do tego jest ale zrozumiałem ze to niszczy zdrowie. A więc rzuciłem palenie nie pale ale za to dostałem jakieś Schizy :( mam lekki kaszel brałem na to flegamine i nic to nie dało. Miałem gorączkę dwa razy chyba najbardziej bolalo mnie gardło dziś do dziś póki nie zacząłem brać orofar max, po tym leku gardło nie boli ale ciężko mi jest przełknąć ślinę :( nie wiem co się dzieje dodam Jeszcze ze jestem bardzo nerwowy naczytalem się w necie o raku płuc i teraz nagle wszystkie objawy pasują do mnie bo tako jestem właśnie wszyscy przyjaciele uważają że jestem głupi i nawet mama na tyle mnie zna zw uważam ze wymyślam nie dziwie się im :/ potrafię naprawdę wymyślić sobie choroby wcześniej wymyślalem choroby z sercem

133040 dawid18l Mężczyzna, 21 lat, radom

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~justynatyna222

~justynatyna222 wpis edytowany

Może to być nerwica. Na to wtedy to pomoże tylko psycholog/lekarz psychiatra.
Jeżeli jednak chcesz się uspokoić, to nic nie szkodzi się przebadać. Zrób sobie RTG płuc (tym bardziej, że jak na swój młody wiek, to bardzo długo paliłeś) i EKG serca. I podstawowe badania, typu morfologia, OB, CRP. Dowiesz się, co i jak.

Lena V.

Lena V.

Paradoksalnie po rzuceniu palenia, bardzo często ludzie zaczynają cierpieć na różne infekcje, zapalenia oskrzeli. To może być zwykła angina, czy inne przeziębienie. Nie przejmuj się, bo ześwirujesz.
Tak w ogóle, to rzeczywiście masz objawy nerwicy albo hipochondrii. Tak jak radziła przedmówczyni, dla spokoju zrób sobie badania....chociaż wiem, że ludzi cierpiących na nerwicę wyniki badań i tak nie uspokoją. Trzeba się leczyć z nerwicy, bo tu pies pogrzebany.

--

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

127640 lena-v Kobieta, 102 lata, Kieszonkowa utopia
dawid18l

dawid18l

Badania serca wyszly ok, krew miałem pobierana białaczki cukrzycy tarczycy itp nie mam :/ dziś wstałem i na wymioty mi się zbieralo ale jednak nie wymiotowalem :/ wszedłem na neta i teraz mam obawy ze to może być rak przełyku bo pastylki nie pomagają a mam problem z przelknieciem bułki nie duży ale mam :/ z nerwów jeść nie mogę bo mi się nie dobrze robi i schudlem juz 3 kg :(

~bumbumbec

~bumbumbec

Po 10 latach aktywnego palenia rzucilam je z dnia na dzien i mialam podobnie jak Ty. Potworny kazzel umożliwiający mi mówienie, bol gardla, cos sie saczylo z moich pluc. To nic innego jak efekt rzucenia palenia. Wyluzuj. Niestety ale to normalne.

js_11

js_11

Marihuana rozszerza oskrzela, działa jak lek przeciw astmie.Kiedy przestajesz palić może być tak, że Twoje płuca muszą się przyzwyczaić. Substancje zbierające się w płucach muszą się oczyścić i za jakiś czas wszystko wróci do normy. Może warto iść do lekarza i o tym powiedzieć to dostaniesz jakiś syrop albo tabletki ;) Ja używam inhalatora na astmę i kiedy palę to go po prostu nie biorę. Marihuana pomaga mi na astmę lepiej niż ten inhalator :D Ból gardła jest pewnie też przez te wydzieliny z płuc, pewnie masz jakąś flegmę.

Nerwy i to że nie możesz jeść i zbiera Cię na wymioty to psychika. Uspokój się i Ci przejdzie. Nie masz żadnego raka tylko odstawiłeś jaranie. Radziłbym Ci iść na basen albo na siłownię.

125985 js-11 Mężczyzna, 27 lat, wwa
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

dawid18l, jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia, dodatkowo nakręcasz się, czytając o różnych chorobach w Internecie. Zazwyczaj jest tak, że kiedy próbujemy się sami diagnozować i czytamy o objawach choroby w Internecie, to się okazuje, że wszystko pasuje. No jak nic mamy raka płuc, przełyku, czy inne dziadostwo. A potem po wykonaniu badań i wizycie u specjalisty wychodzi, że wszystko jest w porządku. U Ciebie dodatkowo stres podsyca fakt, że rzucasz palenie i pojawiły się pewne objawy związane z rzucaniem tego nałogu. Idź do lekarza, powiedz o swoich objawach (dotyczących oddychania, płuc itd.). Zrób konieczne badania (spirometrię i inne, jakie zleci Ci lekarz). Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie w porządku. Jeśli fizycznie nic Ci nie dolega, najprawdopodobniej objawy mają charakter emocjonalny, być może to nerwica, tym bardziej, że już nie pierwszy raz doszukujesz się u siebie różnych chorób. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin
dawid18l

dawid18l

Byłem dziś u prywatnego lekarza i sprawdził mi gardło i dotykał szyi i słuchał bicia serca i powiedział ze je wszystko ok przepisał mi leki na uspokojenie :/ a ja wyszedłem od lekarza i odrazu w głowie mi się nasuwa myśl że ten lekarz się nie zna :/ czują jakbym miał gole w gardle ciężko mi jest przełknąć ślinę i wgl to znaczy mogę przełknąć ale mnie boli :/ niby to na tle nerwowym
Każdy uważam dosłownie każdy ze to wszystko to nerwica tez tak myślicie?

~unna

~unna

Zdecydowanie tak, to nerwica.
Nie dawno gdzieś czytałam, że robiono badania. Były dwie grupy, jedna dostała leki, druga, placebo. Z tym że nie mówiono im o tym. Wszyscy myśleli, że biorą lek.
Jedna osoba z tej grupy, trafiła do szpitala w ciężkim stanie.
Okazało się, że łyknął te leki, chcąc popełnić samobójstwo. /mówiono tam o niebezpieczeństwie przedawkowania/
Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że on połknął placebo! Nie łyknął ani jednej pastylki leku!
To pokazuje, jak wielka jest siła sugestii i jak może oddziaływać na ciało.

Idź do apteki i poproś coś na suchość w jamie ustnej. Possiesz trochę i od razu będziesz miał więcej śliny i łatwiej będzie przełykać.

dawid18l

dawid18l

Ssie cholinex, orofar max i mało co pomaga, śliny mam duży jestem w trakcie Rzucania papierosów ale boli jak przelykam :/

Lena V.

Lena V.

js_11 a gdzie Ty wyczytałeś, że chodzi o marihuanę ? ; )

--

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

127640 lena-v Kobieta, 102 lata, Kieszonkowa utopia
dawid18l

dawid18l

Dziś jak przelykam to nie boli ale mam dużo śliny Odkrzutaszam ja ciągle czasem wrażenie mam ze to ropa taki niedobry smak :/ coś mi jest czy to oczyszczenie po rzucanie papierosów?

~anonimowa000000

~anonimowa000000

Hej! Fajnie, że zdobyłeś się na odwagę i rzuciłeś to dziadostwo! Teraz tylko kwestia, żeby wytrwać w tym postanowieniu. Przypuszczam również, że Twoja psychika się buntuje (papierosy uzależniają też psychicznie) i stąd ten lęk.
Mnie na lęk pomaga robienie czegoś przyjemnego:) np. sport, spacer, słuchanie muzyki czy dobry film... Sam wiesz co lubisz;) Takie rozrywki pomagają oderwać się od lękowego myślenia. Poza tym nie wyszukuj w necie informacji o chorobach, bo to Cię dodatkowo 'wkręci'. Zaakceptuj swoje objawy, skoro zrobiłeś badania i wszystko ok, to znaczy że jesteś zdrowy i nie ma co wkręcać sobie śruby. Pozdrawiam