Skocz do zawartości
Forum

Apatia i znudzenie nastolatki


Gość k77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat ale czuję się jakbym była przynajmniej po 40. Nie śmieszą mnie żarty koleżanek i kolegów, które są po prostu zboczone! Oni wszyscy teraz cały czas używają wulgarnych słów...jak dla mnie to oni są kompletnie dziecinni i to wszyscy. To ja zawsze przejmuje się wszystkim dookoła i odwodzę od pomysłów które mogą mieć przykre konsekwencje, czują się trochę jak matka albo opiekunka a nie ich kumpela. Nie potrafię być...przebojowa, pewna siebie, np. zamiast wyjść w miasto lub na imprezę wolę posiedzieć w domu przed telewizorem lub komputerem...próbuje się przynajmniej trochę zmienić ale mi to nie wychodzi i cały wolny czas myślę co by było gdybym inaczej postąpiła, zareagowała, gdybym była inną osobą itp. O co chodzi?! Co ze mną jest nie tak?

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest w porządku, po prostu jesteś inteligentna i dojrzała bardziej od nich. Nie przejmuj się soba, może po prostu powinnaś zmienić towarzystwo i znaleźć przyjaciół, którzy podzielą Twoje zainteresowania i nie będą przesadzać z wygłupami. Masz 15 lat ale czujesz się dojrzalsza, dlatego masz wrażenie, że nie pasujesz do otoczenia, ale to nie znaczy, że coś jest z Tobą nie tak. Poszukaj nowych znajomości, rozwiń swoje pasje i zainteresowania, może odkryjesz coś co lubisz robić i zacznij to spełniać, bo siedzenie przed tv lub kompem wpędzi się w nudę i rutynę. Masz w sobie przebojowość, tylko musisz ją odkryć. Zrób krok w tym kierunku - spróbuj może jazdy konnej, może fotografii, może jakiś sport? Odkryj to co lubisz i spełniaj się w tym. Poznasz inne osoby o podobnym hobby i razem zbudujecie fajne przyjaźnie, dzięki którym chętniej będziesz wychodziła z domu i czuła się w porządku w ich towarzystwie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...