Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna troska rodziców


Gość malibu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem co mam zrobić, nadmierna troska moich rodziców doprowadza mnie już do obłędu...Za miesiąc skończę 17 lat i mam zamiar lecieć na ferie w lutym do Polski na 10 dni.(ponieważ jestem za granicą) Wszystko pięknie, ładnie rodzice się zgodzili i bilety już mam wykupione.Lecę już sama 4 raz ponieważ mam tam chłopaka, zadałam mamie pytanie czy będe mogła dłużej zostać na dworze niż w wakacje.(w wakacje punkt 22 miałam być w domu) A ona do mnie że nie ma mowy ponieważ w zime wcześniej się ciemni itp...No okey tylko że jak chcę u nas(w Irlandii) Iść na impreze to częsty argument jest "Nie masz tu chłopaka to jest inaczej,jakby tutaj był to byłabyś dłużej" No to w czym problem będe w Polsce z chłopakiem to chyba mogłaby mi przedłużyć czas...Dobija mnie traktowanie jak 10-letnią gówniarę.Nie zawiodłam ich i myślałam że mi ufają.Uczę się bardzo dobrze średnia ok.5 żadnych problemów tutaj nie mam więc ja już nic nie rozumiem...Ja jako pierwsza osoba zawsze muszę wracać do domu.Ostatnio puśclili mnie na 19-nastkę ale do 12.00.Sprawowałam się dobrze, w Polsce też chce iść na jakąś impreze np.moją powitalną ale trochę głupio jak przed 22 będe musiała jechać do domu.Przejazd mam ponieważ rodzice chłopaka po nas przyjeżdżają kiedy tylko chcemy...Rodzice bardzo lubią mojego chłopaka.Nie wiem co z tym zrobić...Nie potrafię z nimi się dogadać. Ps. chciałam dodać że u mnie na dworze mogę być tylko do 21.; )))

Odnośnik do komentarza

Twoi rodzice są rygorystyczni i według nich to się sprawdza, bo grzeczna i pilna z Ciebie dziewczynka. pewnie się boją, że jak troszkę popuszczą to się stoczysz choćby o milimetr. Musisz ich poprosić o kredyt zaufania i udowodnić, że jesteś tego warta. Będzie trudno, ale z czasem może się uda. Zazwyczaj swoje prawa z rodzicami trzeba wywalczyć. A jak będziesz w Polsce bez nich to skąd oni będą wiedzieli, o której jesteś poza domem? ;)

Odnośnik do komentarza

W Irlandii, mama nie chce abyś była dłużej na imprezie, poniewaz idziesz sama. Gdybyś była z chłopakiem wiedziałaby, że masz opiekuna, który Cię odprowadzi do domu i zaopiekuje się Tobą. Natomiast w Polsce, chce żebyś była wcześniej w domu pomimo chłopaka, bo martwi się, że wcześniej robi się ciemno, jest niebezpiecznie i nie ma jej przy Tobie, więc nie wie czy wszystko w porządku. Poza tym jesteś niepełnoletnia więc to tez może miec wpływ na jej zdanie. Musisz to trochę zrozumiec, przecież wiesz że to dla Twojego dobra. Jeśli tak bardzo Ci zależy porozmawiaj z mamą raz jeszcze i uzgodnij, że np. zostaniesz u chłopaka do 22 ale jego tata Cie odwiezie do domu, a jak wrócisz, to wyślesz maila, że już jesteś w domu i wszystko w porządku. Powiedz jej, że niedługo będziesz pełnoletnia, uważasz się za dojrzałą osobę i że Twoja mama wie, że może Ci ufać, dlatego chcesz, aby poszła na kompromis, bo dla Ciebie godzina dłużej to bardzo dużo, zwłaszcza, że nie widujesz chłopaka na co dzień. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie zawiedziesz rodziców to na pewno trochę Ci poluzują. Pokaż im jakieś ładne zdjęcia z ferii w Polsce, a te które nie będą się nadawać do pokazania rodzicom wcześniej wykasuj. Gdzie jedziesz? Jeśli gdzieś nad morze np. Łeba czy Hel to wyślij im ładnego MMSa z nad plaży to się ucieszą i będą wiedzieć, że o nich nie zapominasz!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...