Skocz do zawartości
Forum

Jak najlepiej zmobilizować się do nauki?


Rekomendowane odpowiedzi

Dla kazdego są dobre i gorsze pory dnia do nauki,to kwestia indywidualna czy wolisz wczesniej wstac i sie pouczyc czy pojść pozniej spać siedząc nad ksiązką.
Z mojego doswiadczenia wiem ze wolę rano sie uczyc ale mam tez tak ,że jak czegos nie zrobie,nie skoncze wieczorem to zmuszam sie i siedze do nocy a nawet do rana bo czuje przymus.
Motywacją powinniem byc juz sam fakt,ze masz ten egzamin,wisi to nad Tobą a chyba chcesz go zdać? Wiec jesli chcesz go zdać to powinnaś wiedzieć ze musisz przysiaść do nauki i to solidnie. Nie mow ze jest jeszcze czas tylko wez sie od razu za to co masz sie wziasc bo czas szybko ucieknie i obudzisz sie z ręką w nocniku czego oczywiscie Ci nie życzę.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Ja wolę się uczyć nocą, łatwiej jest mi się skupić, w ciągu dnia zawsze jestem zaspana i zdezorientowana. Dużo masz czasu do tego egzaminu? Możesz wyznaczyć sobie na dzień jakiś mały fragment do nauczenia, jeśli to książka to np 4 strony dziennie. Mniejszy zakres materiału łatwiej wchodzi. Możesz poprosić rodziców albo przyjaciół, żeby codziennie sprawdzali Twoją wiedzę z tych kilku stron. Wtedy powinnaś czuć presję, że musisz to zrobić, bo ktoś na to czeka, albo poprosić by ktoś uczył się z Tobą, nie będziesz miała wymówek. Nie rezygnuj ze snu bo kiedy śpisz, Twój mózg przyswaja informacje, które zdobyłaś w ciągu dnia. Jedz winogron z pestkami bo podobno poprawia koncentrację, przynajmniej tak słyszałam. No cóż łatwiej napisać trudniej zrobić ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza

P_ulina, każdego z nas mobilizuje coś innego. Musisz spróbować sama określić, co najlepiej wpłynie na Ciebie i sprawi, że chętniej siądziesz do książek, żeby się pouczyć. Odsyłam do artykułu, w którym znajdziesz kilkanaście pomysłów na to, jak można się motywować do pracy i działania: Automotywacja. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...