Skocz do zawartości
Forum

Filtrowanie informacji


js_11

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie chcesz powtarzać plotek to zachowaj je dla siebie. A co do filtrowania innych wiadomości, to najlepiej albo zapytać się u źródła, albo poszukać w kliku innych źródłach. Jeśli wiadomości się pokrywają znaczy jest duże prawdopodobieństwo że informacja jest prawdziwa

Odnośnik do komentarza

jesli chcesz wiedzieć co jest prawdą a co nie to posłuchaj kilku osób i wyciągnij wnioski. dobrze też jeśli wiesz co nie co o tych osobach, bo niektóre mają skłonności do bajkopisarstwa, wyolbrzymiania czy przekolorywania. Sama mam taką znajomą, najpierw wierzyłam jej ale potem z biegiem czasu jej opowieści zaczeły się różnić, tu coś dodała, tam nadała temu wygórowane znaczenie itp. Warto czasami kierować się zdrowym rozsądkiem i własnym doświadczeniem

Odnośnik do komentarza

urban legends są wieczne. Są dwa sposoby albo ich nie powtarzaj w ogóle albo sprawdzaj o ile możesz. to czy dana firma oszukuje czy też nie łatwo sprawdzić wpisując chociażby ją w neta z dopiskiem opinie, oszustwa czy coś podobnego. wtedy dowiesz się prawdy. Jeśli np dwóch znajommych tam pracuje i mowi to samo to raczej z palca sobie tego nie wyssali

Odnośnik do komentarza

js_11
Mam na myśli głównie ciekawostki, które jednocześnie mogą być mitami jak np "mój znajomy pracuje w firmie x i tam oszukuje się klientów w sposób y". Potem chce się coś takiego opowiedzieć kiedy rozmowa z innymi ludźmi dotyka tego tematu ale nie wiem czy nie powiem głupiej plotki więc się powstrzymuję.

js_11, to rozsądne z Twojej strony. Coś na kształt instynktu samozachowawczego. ;) Po prostu nie chcesz powielać niesprawdzonych informacji, w które do końca nie wierzysz i nie wiesz, czy są prawdziwe. Myślę, że wielu ludzi postępuje podobnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...