Skocz do zawartości
Forum

Lalki Reborn a depresja


Patiszonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z mamą a mianowicie z jej dziwnym upodobaniem (do lalek reborn) ja sądzę że są śliczne ale czy to nie choroba .przez parę miesięcy myślała ze jest w ciąży teraz zabraliśmy ja do gin i wyszło ze nie . Zastanawiam się czy to nie z powodu menopauzy albo depresji. Przyznam się ze sama pomogłam jej wybrać lalkę żeby zrozumieć o co jej chodzi , mówi racjonalnie ze to tylko lalka i jej się podobają i można jej śliczne ubranka kupować . Jak sobie tak myślę to od zawsze uwielbiala małe bobas i ich ubranka ,kupowala im ubranka ( moje dzieci) a teraz jak są większe nie dostają 2 razy do roku . Czy ktoś ma podobne doświadczenia i co z tym zrobić skoro mama nie chce iść do lekarza

Odnośnik do komentarza

To jest właśnie to że jednocześnie myślę tak Elphaby ale moja siostra i tata śmieją się z niej . Nie widziałam w tym nic złego do czasu kiedy nie zaobserwowalam że mama siedzi na filmikach całe dnie i to są dziwne filmiki jak kobiety wychodzą z tymi lalkami na spacerek masakra . Mama myśli już nad następną która będzie miała brązowe oczy jak ona ... kurcze co robić każdy powinien mieć pasje ale czy taka nie jest niebezpieczna ile mogę to u niej siedzę i rozmawiam ale czy to coś Da?

Odnośnik do komentarza

Dziwne to jest, ale często spotyka się, że ludzie zwierzęta traktują jak własne dzieci. Jeszcze piesek czy królik, to mogę zrozumieć. Ale zdarza się i tak, że są to przedziwne gady.
Twoją mamę umieszczam w tej kategorii ludzi. Możesz się pocieszać, że lalka jest mniej szkodliwa, niż pyton.
Mam nadzieję, że nie będzie lalki wyprowadzała na spacer.

Odnośnik do komentarza

Witaj Patiszonek!

Myślę, że Twoja mama rekompensuje sobie lalkami reborn fakt, iż sama nie może już zostać matką. Być może właśnie w ten sposób próbuje radzić sobie z menopauzą. Nie wiem... Niepokoi mnie jednak niezdrowa fascynacja tymi lalkami u Twojej mamy. Ogląda filmiki na temat tych lalek, jak inne kobiety traktują je jako substytuty dzieci, karmią je, przebierają, zabierają na spacery. Może warto porozmawiać z mamą o tym, co czuje i dlaczego tak nagle zapragnęła mieć lalkę reborn, a nawet myśli o zakupie następnej. Możliwe, że mama nie radzi sobie z trudnym czasem, w jaki teraz weszła, a przykre komentarze ze strony rodziny jej w tym nie pomagają. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Prawie na pewno zaczęła się menopauza i chyba jej z tym źle . Miałam z nią rozmowę o tej lalce pierwsza nie reborn kupiła we Włoszech jak była tam w pracy . Cała rodzina 3 dzieci i tata zabijają się z niej a ja staram się coś wywnioskować i wiem ze to z tęsknoty jak jest tam sama z tymi babkami włoskimi a one jakieś wariatki to z nimi nawet nie gada dlatego mówi że jak sprząta to patrzy na tą lalkę i widzi jak ona tak na nią patrzy więc do niej mówi jak do bobasa sama mi to mówiła że z tęsknoty . Mnie tak zatkało że teraz to mam problem bo ją bronilam a teraz myślę że to depresja i co ja teraz mam robić ... interesować się dalej i iść z nią na te zakupy o które mnie prosi ... po ubranka nowe . Kurcze to jest takie trudne bo w końcu to moja mama i sama nie wiem co się z nią dzieje

Odnośnik do komentarza

A ja jestem zdania, że gdy przestanie pozostała część rodziny wyśmiewać się z Twojej matki i gdy przestaniecie zwracać uwagę na jej fascynację lalkami - to jej zachowanie wróci do normy, tylko musicie teraz ją wspierać i za wszelką cenę okazać, że dalej jest dla Was ważna.

Moim zdaniem jej fascynacja lalkami jest niczym innym - jak wołaniem o pomoc, chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Tymbardziej, że sama w prost powiedziała, że czuje się samotna..
Pewnie przez menopauze jej samopoczucie uległo pogorszeniu - i niezwykle ważne jest teraz, aby udowodnić jej, że nie potrzebuje lalek, aby być szczęśliwą - bo Wy żywe osoby, jej rodzina zapewnicie jej większą bliskość niż lalki - tylko wspólnymi silami sprawcie, aby uwierzyła/dostrzegła to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...