Skocz do zawartości
Forum

Przesadna emocjonalność i zauroczenie


Gość brokendreams

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brokendreams

Witam, mam 17 lat i odkąd skończyłam 15 , nie radzę sobie z uczuciem.. Wszystko zaczęło się od tego,że zobaczyłam jedno zdjęcie chłopaka w internecie i po prostu poczułam przysłowiowe uderzenie w głowę. Nic się nie zmieniło od tamtego czasu, wręcz aż urosło i coraz bardziej się zwiększa . Pomyślałam wtedy,że zrobię wszystko dla tego chłopaka , wystarczyło jedno zdjęcie. Z czasem przekonałam się,że jest to bardzo miły człowiek i świetnie się dogadujemy. Poznaliśmy się przez to,że napisałam mu komentarz na jednym z portali. Może i brzmi to zbyt teatralnie, ale już jako piętnastolatka byłam pewna,że nie będzie mi on obojętny do końca życia. Świetnie mi się spędza z nim czas, zawsze się śmiejemy, mamy wspólne tematy. Zaufał mi i z czasem się zaprzyjaźniliśmy. Zawsze , odkąd go poznałam , miałam przyśpieszoną akcję serca na jego widok, moje policzki płonęły, a oczy podążały za jego sylwetką. Mogłabym godzinami patrzeć na niego i po prostu spędzać z nim czas milcząc. Pragnę patrzeć, jak się uśmiecha, bo kiedy on jest szczęśliwy, mój humor także wzrasta . Chcę dla niego jak najlepiej i zawsze stawiam go automatycznie na pierwszym miejscu - nie dlatego,ze coś mi każde, ja sama tego pragnę i sprawia mi przyjemność troska o niego . Ciągle o nim myślę, nigdy go nie ignoruję i On zdaje sobie sprawę,ze może na mnie liczyć, nigdy się na mnie nie zawiódł. Nocami często płaczę, bo nie wiem, co dalej z tym wszystkim robić. Całowaliśmy się raz, oglądaliśmy film i jakoś samo wyszło.. Czułam się jak nigdy dotąd i całą noc nie spałam , byłam taka przejęta tym wszystkim. Uwielbiam wszystko, co on robi, co mówi i jak się zachowuje. Może idealizuję, ale naprawdę to jest złoty człowiek . Chcę wiedzieć , co się dzieje w jego życiu, chcę spędzać z nim każdą minutę i pomagać mu zawsze, kiedy potrzebuje. Chcę dla niego jak najlepiej, chcę,aby cieszył się życiem i nigdy niczego nie żałował.. I tutaj tkwi problem. Niby jest dobrze między nami, ale już sama nie wiem, bo ostatnio, kiedy rozstał się ze swoją dziewczyną, mówił,ze chyba nie wierzy w miłość , a tak bardzo pragnie być kochanym. Przepłakałam całą noc, bo gdyby tylko wiedział,że dla mnie jest wszystkim.. Nigdy nie złamałabym mu serca, wiem to. Mogę śmiało powiedzieć,że będę mieć 80 lat, a nadal on będzie dla mnie najważniejszy, bo znam samą siebie i znam to uczucie, którego doświadczam intensywniej z każdym dniem. Tak bardzo bym chciała , aby był szczęśliwy.. przecież ja go tak kocham i mogłabym spędzić z nim resztę życia.. ale nie powiem mu tego, bo boję się popsuć naszych relacji. Wolę mieć go jako przyjaciela przy sobie, niż powiedzieć dwa słowa i stracić go na zawsze. Nie wiem, co dalej.. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Twoje zauroczenie tym człowiekiem jest odrobinę przerażające. Nikt nie jest aż taki idealny. Chyba nie potrafisz trzeźwo ocenić tego człowieka. No, ale sama wiesz, co dla Ciebie najważniejsze i najlepsze. Jeśli chodzi o Wasze relacje, natomiast, spróbuj z nim porozmawiać o tym pocałunku. Skoro do niego doszło to może to coś znaczy. zacznij z nim delikatnie rozmowę na ten temat i przekonasz się co z tego wyjdzie. Być może on czuje to samo co Ty, ale też nie chce popsuć Waszej przyjaźni i dlatego nie podejmuje tematu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Twoje zauroczenie tym chłopakiem zaczęło wymykać się spod kontroli i nie jest do końca zdrowe. Idealizujesz go, jest dla Ciebie kimś wyjątkowym, kimś kogo uwielbiasz za to, że po prostu jest. I o ile zakochanie jest pięknym uczuciem, o tyle ta sytuacja jest niezdrowa, bo zatraciłaś się w tym zauroczeniu. Porozmawiaj z tym chłopakiem co do Ciebie czuje, czy macie szansę na związek. Jeśli tak - życzę Wam jak najlepiej, oby Twoje marzenia się spełniły i żebyście byli ze sobą na zawsze. Musisz jednak uzgodnić z nim co jest miedzy Wami, bo jeśli okaże się, że chłopak nie czuje do Ciebie tego samego co Ty do niego i z czasem znajdzie sobie inną dziewczynę, bardzo to przeżyjesz. Dlatego już teraz powinnaś porozmawiać z nim o tym co Was łączy, żeby wiedzieć czy jest szansa na związek czy może nie robić sobie niepotrzebnej nadziei. Jeśli masz trudności w opanowaniu swoich emocji, nie możesz się skupić na niczym innym i czujesz, że stałaś się uzalezniona emocjonalnie od chłopaka, powinnaś porozmawiać na ten temat z psychologiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...