Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie depresji u nastolatki przy braku akceptacji w szkole


Gość Ania8989

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry . ! Nazywam się Kasia mam 14 lat ...Mam depresję już od podstawówki wciąż ze mnie koleżanki i koledzy siię śmiali wyzywali byłam pośmiewiskiem a to dlatego że nie umiałam się otworzyć na ludzi .. po prostu stałam przy ścianie i do nikogo się nie odzywałam ..w 6klaskie było gorzej zaczli mnie bić wyzywać jeszcze bardziej nie dawałam sobie z tym rady ...Aż chciałam popełnic samosbojstwo trując się tabletkami lecz to mi nie wyszło .... Teraz gdy jestem w gimnazjum było dobrze aż do czasu ... W1klasie gimnazjum z wszystkimi rozmawiałam i smiałam się ..było okej ..ale w drugiej klasie to już źle ...stoje przy scianie do nikogo sie nie odzywam ..tylko czasem porozmawiam z kolezankami ...zaczepia mnie taki jeden kolega i nie daje mi spokoju ma adhd i ponoc to sie nazywa patologia bo cały czas coś ode mnie chce zaczepia i tp ....nie daje rady już nie wiem co robić w domu problemy w szkole problemy ...prawie nikt mnie nie lubi mam odczucie ...ale niekiedy jest że lubią mnie prawie wszystkie dziewczyny ...ale teraz to już chyba nikt mnie nie lubi bo się zamkłam w sobie ..jest mi źle cały czas ktoś coś ma do mnie .... Boję się życia depresja mnie zabija nie potrafię się otworzyc na ludzi .... Nie daje rady ....Boję się chodzić do szkoły ...nie czuje sie tam bezpiecznie ..nie mam śiły isc do psychiatry ..byłam tam kiedyś ale nic mi nie pomogła ta pani tylko leki przepisywała ...ale pozniej i tak je zmieniła ..a teraz nie biorę w ogole zadnych tabletek ...czasem się tak załamię że chcę znowu popelnic samobojstwo ...ale jakos jeszcze zbieram w sobie siły by żyć ....Proszę poradzcie mi coś bo ja oszaleję . ! ! jakieś sposoby by stać się lepszą osobą ...jakieś cwiczenia które cwiczą swą pewność w siebie i żebym się nie załamywała ..prawie cały czas jestem załamana i strasznie się boję co będzie dalej z tym wszystkim ... nie daje rady ..błagam POMOCY

Odnośnik do komentarza

Powinnaś pójśc do psychologa. Rozmowa z nim z pewnościa by Ci pomogła, psychiatra faktycznie da tylko tabletk i nic więcej. Masz niskie poczucie własnej wartości i stąd te problemy. Psycholog podpowie Ci jak sobie radzić z tymi uczuciami i jak reagować na niektóre nieprzyjemne sytuacje. Gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Musisz pójść do szkolnego pedagoga, opowiedziec mu o swoich problemach, o tym co myslisz i co czujesz. Jesteś młodą osobą, nie odbieraj sobie szansy na wspaniała przyszłosć. Czeka Cię jeszcze wiele dobrego, ale musisz dac sobie szansę. Piszesz, że w pierwszej klasie było dobrze, że miałaś kontakt z rówieśnikami? Co więc się stało takiego, że sytuacja się zmieniła? Musi być źródło Twoich szkolnych problemów. Może źródło jest w domu, bo piszesz, że w domu też masz problemy. Może to przez nie czujesz się źle i masz trudności z rowieśnikami? Porozmawiaj na ten temat z pedagogiem. Może warto, aby porozmawiał z Twoimi rodzicami? Nie poddawaj się tak łatwo, warto zmienić to, co jest złe, uporac sie z problemami. Każda sytuacja ma wyjście tylko czasem go nie zauważamy dlatego potrzebujemy pomocy specjalisty. Porozmawiaj o swoich problemach ze szkolnym pedagogiem, opowiedz o nich i zastanówcie się co dalej czy może pomoc psychologa lub psychiatry będzie potrzebna (myli o samobójstwie sa bardzo niepokojace) czy może razem popracujecie nad zmianami. Podaję Ci jeszcze numery telefonów pod które możesz zadzwonić i powiedzieć o tym co Cię martwi i uzyskać poradę. Powodzenia!

TOWARZYSTWO POMOCY MŁODZIEŻY
tel. 022 635 54 67
w godz. 14.00 - 18.00

DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie
czwartek w godz. 17.00 - 19.00

MŁODZIEŻOWY TELEFON ZAUFANIA
tel. 192 88, www.mtz.waw.pl
czynny w dni powszednie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...