Skocz do zawartości
Forum

Kompleksy z powodu krzywych zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem młodą dziewczyną, mam krzywe zęby, tzn jedynki są ok ale dwójki u góry są znacząco cofnięte do tyłu. W żadnym razie nie stać mnie na aparat, mam w domu kłopoty finansowe. Zastanawiam się czy z tym nie będę miała problemów z mężczyznami, czy to ich nie będzie odstraszać. A jestem ładną dziewczyną i podobno sympatyczną. Tylko te zęby są problemem. Powoli staje się to moim kompleksem, nie lubię tego w sobie

Odnośnik do komentarza

Ładne zęby są atutem, ale najgorsze co możesz zrobić, to wpaść w kompleksy. Człowiek się wtedy inaczej zachowuje, ma inną mimikę i w jakiś sposób zwraca uwagę innych, na ten mankament. To tak, jakby wołał - zobacz! mam cofnięte dwójki!
Znam młode dziewczyny /kobiety/ , z niedoskonałym uzębieniem, są szczęśliwe w związkach, czyli uzębienie nie przeszkodziło im w znalezieniu mężów.

Odnośnik do komentarza

Zauważ że proste zęby ostatnio należą do rzadkości o często się widzi ludzi o jakiś tam defektach jeśli chodzi o uzębienie. Jeśli dbasz o nie, są białe to nie sądzę aby to był jakiś bardzo duży problem. Duza ilość gwiazd początkowo miała brzydkie zęby i dopiero gdy stały się stawne to zaczęły nosić aparaty. Tak więc zawsze jest czas na zmiany, jak poprawi Ci się sytuacja finansowa to zawsze będziesz mogła go sobie zrobić. Po za tym próbowałaś taki na nfz aparat? Jeśli jesteś ubezpieczona to będziesz go mieć za darmo

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

aż tyle bym nie zarobiła bo musiałabym zarobić około 5 tys. A gdybym nawet i zarobiła musiałabym wspomóc budżet domowy. A poza tym ja z NFZ nie dostane aparatu bo to wiąże się z wyrwaniem mi 4 zdrowych zębów... co mnie przeraża tak swoją drogą. A z tego co wiem to NFZ refunduje tylko jakiś zdejmowany i to tylko do 12 roku życia. Tak więc póki co to muszę się pogodzić z tym jak jest, ale to z kolei nie jest takie łatwe

Odnośnik do komentarza

dziękuję za wszelkie dobre słowa, ale póki co to będę musiała żyć z takimi zębami jakie mam. Przedtem to traktowałam ten mój defekt całkiem na luzie, ale ostatnio zastanawiam się czy to nie będzie odstraszać chłopaków ode mnie, pomimo że jestem w miarę ładna. A nie chciałabym żeby to stało się czymś co by mnie dyskryminowało.

Odnośnik do komentarza

Mało kto ma idealnie proste ząbki :D
Ja sama mam krzywą jedynkę, co prawda nie rzuca się to w oczy, ale jednak widać. Powiem Ci, że wcale nie narzekam na brak powodzenia i z tego co wiem to jeśli zęby są czyste i zadbane do krzywizna wcale w niczym nie zawadza. Najważniejsze to być pewnym siebie. Jeśli jesteś pewna siebie i dobrze czujesz się we własnej skórze to nikt nie będzie zwracał uwagi na Twoje 'mankamenty'.
Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza

marta19944, skoro jesteś młodą, sympatyczną i ładną dziewczyną, to sądzę, że Twój mały defekt, jak to określasz, dotyczący zębów (cofnięte dwójki) nie odstraszy specjalnie przyszłych Twoich adoratorów. Spokojnie. Ten problem bardziej tkwi w Twojej głowie niż istnieje w rzeczywistości. Owszem, możesz pomyśleć nad sposobami, jak wyprostować zęby, ale popracowałabym też nad Twoją samooceną, bo niepotrzebnie wpędzasz się w kompleksy. Doceń swoje zalety, wyeksponuj swoje mocne strony, bądź pewna siebie, a żaden mężczyzna nie zwróci nawet uwagi na to, czy Twoje dwójki są cofnięte czy nie. Pozdrawiam serdecznie! ;)

Odnośnik do komentarza

Kochana jeśli masz zadbane zęby to nikogo to nie odstraszy , a że masz taki mały defekt to uwierz mi nie jest nic strasznego !
Jeśli ty się akceptujesz to nie będziesz miała problemu z tym że i facet cie pokocha .

Zawsze możesz sobie kupić takiego smoczka w aptece i go wkładać do buzi na całą noc , dokładnie nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa ale napewno istnieje cena myśle że ok 30zł .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...