Forum Psychologia

Wolne kojarzenie faktów

odludek

odludek

Witam wszystkich,
Mam problem, otóż bardzo wolno kojarze fakty, zazwyczaj nie wiem o co chodzi i co sie dzieje, nie wiem czy ktoś mówi serio czy nie, wydaje mi się że jestem tępa i głupia, nie mam nic do powiedzenia w większej grupie osób.
Jak to zmienić? Błagam o pomoc, nie chce być wiecznie kozłem ofiarnym z tego powodu

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~srz

~srz

Nie martw się też nieraz tak mam. To po prostu z rozkojarzenia. Ileś razy mieli ze mnie pompę znajomi z tego powodu, że późno jarzę, ale ja się tym nie przejmuję śmieje się razem z nimi. Na pewno u Ciebie nie jest tak, że z wszystkim tak jest.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

odludek, trudno stwierdzić, co jest powodem Twojego wolnego kojarzenia faktów i problemów poznawczych. Przyczyn może być wiele - zmęczenie, stres, problemy emocjonalne, zaburzenia neurologiczne itd. Nie znając przyczyny, nie da Ci się pomóc. Powinnaś udać się do lekarza i zrobić przynajmniej podstawowe badania, a potem konieczna jest bardziej dokładna diagnostyka. Problemy z koncentracją uwagi oraz logicznym myśleniem to zbyt mało precyzyjne objawy, by wiedzieć, z czego one wynikają. Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u lekarza!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
odludek

odludek

Obawiam się że to jednak niska inteligencja, albo fobia społeczna

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia
odludek

odludek

Zawsze było tak że myślałam inczej niż wszyscy, łatwych zadań nie umiałam rozwiązać, trudniejsze już tak, nie kojarzyłam faktów, nie mogłam sobie znaleźć miejsca

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia
odludek

odludek

Czasami czytam opis instrukcji i nie moge zrozumieć jak to zrobić, musze wszystko widzieć

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia
~unna

~unna

"Inaczej myślałam niż wszyscy" - To może świadczyć o dużej inteligencji, tym bardziej, że trudne zadnia umiesz rozwiązywać.
Często właśnie osoby o dużej inteligencji czują się wyobcowane i mało zrozumiałe.
Ja też nie umiem zrozumieć instrukcji, muszę widzieć. Ostatnio miałam kilka nowych rzeczy w domu i dopiero jak z instrukcją zaczęłam dopasowywać do tego co widzę, to ją zrozumiałam. A nie jestem głupia.
Radzę, dużo czytaj, interesuj się wieloma sprawami z różnych dziedzin, nabierzesz polotu, łatwości formułowania zdań, rozwiniesz się.
I zacznij o sobie myśleć pozytywnie, to pomaga w życiu.