Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc chłopakowi otworzyć się przed ludźmi?


Gość aneta800

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Jestem z chłopakiem , który ma bardzo trudny charakter. Bardzo trudno mi do niego dotrzeć , jako jedna z jedynych osób , mówi mi co go gryzie , co jest nie tak... Jednak widzę , ze to wszystko po woli go przerasta. Jest zamknięty w sobie , nie potrafi rozmawiać z rodzicami , nie potrafi zaufać... na jego zaufanie pracowałam 2 lata i widzę do tej pory , że nie zaufał mi w 100%. Chciała bym mu w jakis sposób pomóc , żeby otworzył sie przed ludzmi... zaufał...

Odnośnik do komentarza

Zależy, czy ma taki charakter, bo ma, czyli, że taki jest, czy może coś się wydarzyło i dlatego trudno mu zaufać komukolwiek. Mogło się wydarzyć w jego zyciu coś przykrego i dlatego jest zamknięty w sobie. W obu przypadkach nie powinnaś naciskać, musisz być cierpliwa i rozmawiac z nim jak najwięcej. Musi wiedziec, że może Ci ufać, poznawac Cię, z każdą rozmową będzie się bardziej otwierał, nabierał większego zaufania. Może z czasem otworzy się całkowicie i zmieni swój charakter. Może też sie stac tak, że po jakimś czasie, po którejś rozmowe dowiesz się własnie o czymś, co się wydarzyło w jego zyciu, o jakiejś sytuacji, która mogła być źródłem tego, jakim człowiekiem jest teraz. Jeśli podejrzewasz, że mogło się coś takiego wydarzyć, co miało na niego taki wpływ, że jest zamknięty w sobie i nie ufny, może warto porozmawiac z nim nad terapią u psychologa. Na pewno będzie to dla niego trudne, ale warto spróbowac. Czasem trzeba wrócic do pewnych wydarzeń z przeszłości, aby wyrzucić z siebie emocje związane z nimi, a dzięki temu zamknąć ta przeszłość i bez jej ciężaru spojrzeć w jutro. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...