Skocz do zawartości
Forum

Fałszywa przyjaciółka


Gość Zuzia2812

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzia2812

Witam, chciałam spytać się o radę na pewien temat. Od jakiegoś czasu przyjaźnię się z pewną osobą, ale coraz bardziej wydaje mi się, że ona tak na prawdę wcale nie ma szczerych intencji wobec mnie. Za każdym razem próbuje uświadomić mi oraz innym to, że jestem gorsza od niej, kiedy ktoś powiedział jej, że jego zdaniem jestem ładna, ona zaczęła mówić, że według niej nie do końca... ogólnie bardzo psuje moje relacje z innymi, wydaje mi się, że czasami mówi coś niepochlebnego innym na mój temat. Problem jest taki, że dzięki niej mam lepszy kontakt z różnymi osobami, ponieważ ona zna wielu ludzi, ale jednocześnie psuje moje relacje z nimi. I nie potrafię zrozumieć, czemu aż tak bardzo boi się tego, że ktoś może uznać mnie za lepszą i według mojej opinii robi wszystko żeby poczuć się lepsza ode mnie. Nie wiem jak w takiej sytuacji się zachować co do niej?

Odnośnik do komentarza

Jesli zauważylas jaka jest wobec Ciebie i Tobie to nie odpowiada to zerwij kontakt. W przeciwnym razie rzeczywiscie mozesz stracic znajomych oraz co gorsze stracic poczucie swojej wartości.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

To nie jest Twoja przyjaciółka,przyjaciólki nie zachowują się w taki sposób. Jestes na pewno od niej duzo lepsza a ona widzac to, pragnie byc taka jak Ty stąd też jej zachowanie. Moze pogadaj z nia szczerze? Powiedz co czujesz. Jesli to nie pomoze to po prostu zerwij z nia kontakt, co Ci zalezy.

Odnośnik do komentarza

Zuzia2812, wydaje mi się, że Twoja "przyjaciółka" nie jest prawdziwą przyjaciółką. Prawdziwy przyjaciel dba o dobro drugiej strony. Twoja "przyjaciółka" dyskredytuje Cię w oczach innych, jest zazdrosna o Ciebie, o to, że możesz być od niej w czymś lepsza. Prawdziwy przyjaciel cieszy się z sukcesów przyjaciela, kibicuje mu, wspiera, by mógł rozwijać swoje mocne strony. U Was tego brakuje w relacji. Jeśli Ci to przeszkadza i zauważyłaś, że Twoja "przyjaciółka" psuje Twoje kontakty z innymi znajomymi, to chyba najlepiej byłoby przynajmniej zminimalizować z nią kontakty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...