Forum Psychologia

Fałszywa przyjaciółka

~Zuzia2812

~Zuzia2812

Witam, chciałam spytać się o radę na pewien temat. Od jakiegoś czasu przyjaźnię się z pewną osobą, ale coraz bardziej wydaje mi się, że ona tak na prawdę wcale nie ma szczerych intencji wobec mnie. Za każdym razem próbuje uświadomić mi oraz innym to, że jestem gorsza od niej, kiedy ktoś powiedział jej, że jego zdaniem jestem ładna, ona zaczęła mówić, że według niej nie do końca... ogólnie bardzo psuje moje relacje z innymi, wydaje mi się, że czasami mówi coś niepochlebnego innym na mój temat. Problem jest taki, że dzięki niej mam lepszy kontakt z różnymi osobami, ponieważ ona zna wielu ludzi, ale jednocześnie psuje moje relacje z nimi. I nie potrafię zrozumieć, czemu aż tak bardzo boi się tego, że ktoś może uznać mnie za lepszą i według mojej opinii robi wszystko żeby poczuć się lepsza ode mnie. Nie wiem jak w takiej sytuacji się zachować co do niej?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

odludek

odludek

zerwij z nią kontakt naprawdę nie warto, sama sobie poradzisz, uważaj na toksycznych ludzi, nie zwierzaj się, a już broń Boże nie mów przy niej o kimś

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia
odludek

odludek

Poznałam toksycznego człowieka, straciłam przez niego dwie koleżanki, tak namieszał

86274 odludek Mężczyzna, 14 lat, Gdynia
~unna

~unna

Nie zwierzaj jej się, nie traktuj ją jak przyjaciółkę. Stopniowo rozluźnij kontakt.Pewnie jest o ciebie zazdrosna, widzi konkurentkę, a może ma tylko taki podły charakter.

Rudzik84

Rudzik84

a może po porstu dowartościowuje się Twoim kosztem? Dyskredytuje Ciebie by lepiej samej wyglądać

122031 rudzik84 Kobieta, 35 lat, Świat
laurette

laurette

Jesli zauważylas jaka jest wobec Ciebie i Tobie to nie odpowiada to zerwij kontakt. W przeciwnym razie rzeczywiscie mozesz stracic znajomych oraz co gorsze stracic poczucie swojej wartości.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
~imka22

~imka22

To nie jest Twoja przyjaciółka,przyjaciólki nie zachowują się w taki sposób. Jestes na pewno od niej duzo lepsza a ona widzac to, pragnie byc taka jak Ty stąd też jej zachowanie. Moze pogadaj z nia szczerze? Powiedz co czujesz. Jesli to nie pomoze to po prostu zerwij z nia kontakt, co Ci zalezy.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Zuzia2812, wydaje mi się, że Twoja "przyjaciółka" nie jest prawdziwą przyjaciółką. Prawdziwy przyjaciel dba o dobro drugiej strony. Twoja "przyjaciółka" dyskredytuje Cię w oczach innych, jest zazdrosna o Ciebie, o to, że możesz być od niej w czymś lepsza. Prawdziwy przyjaciel cieszy się z sukcesów przyjaciela, kibicuje mu, wspiera, by mógł rozwijać swoje mocne strony. U Was tego brakuje w relacji. Jeśli Ci to przeszkadza i zauważyłaś, że Twoja "przyjaciółka" psuje Twoje kontakty z innymi znajomymi, to chyba najlepiej byłoby przynajmniej zminimalizować z nią kontakty. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin