Skocz do zawartości
Forum

Przemoc psychiczna ze strony męża


Gość słonko1205

Rekomendowane odpowiedzi

Gość słonko1205

jetem 10 lat po slubie mam 30 lat,dwoje dzieci,moj maz co kłotnia twierdzi ze jestem zerem,ze nic nie potrafie,[nie pracuje zawodowo zajmuje sie dizecmi domem,i pod opieka mam kolejne dizecko -zarobkowo oczywiscie]po za tym sie ucze robie 2 kierunki na raz,zawsze w domu jest posprzatane ugotowane,i zawsze cos upieczone, do dizs wypomina mi ze nie byl moim jedynym facetem[wiedział od poczatku]ze jestem nie udacznikiem,bez niego zgine,wszystko co mamy w mieszkaniu to jego,a jak mi sie cos nie podoba to mam sie pakowac,i wynosic,boje sie samotnosci,ale czy warto sie poświęcać i dzieci,warto to ciagnac?

Odnośnik do komentarza

Twój mąż stosuje wobec ciebie przemoc psychiczną. Jak śmie mówić, że jesteś zerem?? Wychowujesz dzieci, pracujesz, uczysz się i dbasz o dom - to mało?? A co on niby takiego sam dokonał? Myślę, że jego chamska postawa bierze się z zazdrości i strachu, że go zostawisz, dlatego na wszelki wypadek chce ci wmówić, że do niczego się nie nadajesz. Nawet się nie zastanawiaj, zostaw go. Chcesz, żeby twoje dzieci wychowywały się w domu z takim człowiekiem? Jeśli on cię nie szanuje, twoje dzieci albo pójdą w jego ślady, albo będą nim gardzić i same zaczną namawiać cię na rozwód - tego chcesz? Samotność jest dużo lepsza niż życie z takim nieudacznikiem jak on. Poza tym, skąd wiesz, że nie spotkasz kogoś naprawdę wartościowego? Trzymam kciuki;)

Odnośnik do komentarza

Musisz porozmawiać z mężem i powiedzieć mu, że nie godzisz się na takie traktowanie, że niczym sobie nie zasłużyłaś na to, aby w ten sposób się zachowywał w stosunku do Ciebie. Musisz mu powiedzieć wprost, że albo zmieni swoje zachowanie, popracuje nad sobą, jeśli trzeba, możecie udać się na terapię dla par, albo po prostu się rozstaniecie. Nie ma sensu tkwić w takim związku, bo jest on toksyczny, wypala Cię. Nie jestes szczęśliwa, jestes poniżana i zatracasz swoje poczucie wartości, a jeśli Ty nie będziesz szczęśliwa, Twoje dzieci też nie. Nie chcesz chyba aby patrzyły na Wasze kłótnie i na to, jak tata zachowuje się w stosunku do mamy. Nie warto. W takim wypadku samotność jest lepsza, a z czasem może pojawi się ktoś kto obdarzy Cię miłością, a krytykę i poniżanie zastąpi czułymi słowami. Bądź silna. Postaw sprawę jasno i podejmij decyzje patrząc na swoje dobro i dobro Twoich dzieci. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

prosze Cię, dla niego nie warto się poświęcać. Powinnaś zabrać dzieci i sie wyprowadzić. Na pewno zasługujesz na lepsze życie, a samotna nie będziesz, teraz masz dzieci a może z biegiem czasu poznasz kogoś kogo pokochasz i kto bedzie Cię szanował

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość zauroczona

To psychopata. Nie wolno nikogo poniżać . Jesteś wsppaniałą kobietą zakochaną w egocentryku. Zacznji mu się przyglądać i daj się prowokować .Wiem nerwy nie wytrzynują ale pamiętaj o sobie.Mąż to obcy człowiek. Nie życze ci abys o tym przekonała. Nie jeden wspaniały , serdeczny , dobry, szarnmancki wsród ludzi okazał sie zwykłą gnidą dla rodziny.i

Odnośnik do komentarza

Skoro pracujesz, prowdzisz dom i studiujesz dwa kierunki to niby jak może cię nazywać nieudacznikiem... Pewnie ma kompleksy i boi się że jak rozwiniesz skrzydła to go zostawisz. i ma rację, prawidłowo że się boi, bo żyć z takim egoista i socjopata to droga przez mękę. bierz dzieci i uciekaj od niego bo tylko cię w kompleksy wpędzi.

Odnośnik do komentarza

Witam. proszę o pomoc. mój mąż od ponad 2m-cy nęka mnie psychicznie. wmawia mi że go zdradziłam mimo iż nawet nie daje mu powodu do tego by mnie o to osądzał. co dzień jestem wyzywana od szmat ku... itp a za chwile pisze że mnie kocha. Izoluje mnie od wszystkich chce bym tylko siedziała w domu i tylko z nim rozmawiała. Zdarzyło się że pare razy uderzył mnie w twarz za to że miałam inne zdanie niż on i nie zwracał uwagi na to że są przy tym dzieci. cały czas mnie kontroluje, sprawdza tel, wypytuje ludzi, gdy idzie na noc do pracy to wydzwania co godz i muszę odebrać bo jak nie to dla niego znaczy że się puszczam. robi ze mnie najgorszą.Wiele razy groził że jak go zostawie to mnie załatwi. Błagam o poradę co mam robić bo jestem kłębkiem nerwów.

Odnośnik do komentarza

Jeju, Ewa... Nie możesz pozwalać mu dłużej tak się krzywdzić... Następnym razem, kiedy użyje wobec Ciebie przemocy fizycznej, powinnaś zgłosic to na policję. Ale to, co on oprócz tego wyrabia, też jest straszne. A oprócz tego, jest przestepstwem! Z samego tytułu wątku, "Przemoc psychiczna", mozan to wywnioskować. Ale także z tego, co piszesz dalej. Jeśli więc zaczniesz nagrywać jego zachowanie, będziesz miała mocne dowody przed sądem. Przyjaciółka mojej mamy też miała taką sytuację, że mąż znęcał się nad nią psychicznie, ale udało się to jej udowodnić. Nie tylko uzyskała rozwód z orzekaniem o jego winie, ale poniósł za to zachowanie odpowiedzialność karną.
W Twoim przypadku dochodzi jeszcze dodatkowe przestepstwo, bo on Ci grozi. To na szczęście również jest karalne, więc to również warto nagrać.
Trzymaj się, i zrób wszystko, żeby się z tego wyrwać! Zdrowie psychiczne Twoje, i Twoich dzieci nie może dłużej na tym cierpieć. A za to, co on z Wami robi, powinna spotkać go kara.
Powodzenia...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...