Skocz do zawartości
Forum

Kłamstwo a związek internetowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lawendowa

sogno
Powiedz czy kłamstwo z wyglądem to taka wielka sprawa?

moim zdaniem tak, szczególnie na takim etapie znajomości.... Poznaliście się przez neta, nigdy się nie widzieliście, kłamstwem storzyłaś fałszywy obraz siebie....

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że dając mu cudze zdjęcie stworzyłam fałszywy obraz mojego wyglądu, ale to wszystko co do niego pisałam było szczere, mój charakter i zachowanie było prawdziwe.
Pisaliśmy ze sobą tyle czasu i sam mi powiedział, że ciężko mu jest zaufać kolejnej dziewczynie. Mówił, że mi nie ufa, lecz z czasem to się zmieni...
Ja bym mu wybaczyła, bo wygląd to nie wszystko, liczą się uczucia...

Odnośnik do komentarza

Mężczyźni to wzrokowcy,więc nie dziw się,że on tak zareagował a nie inaczej,przedstawiłaś mu fałszywy obraz siebie. Znajomość przez internet umożliwia właśnie stworzenie iluzji..nie ma znaczenia,że byłaś szczera w każdej innej rzeczy,nie byłaś szczera w wyglądzie..,to wystarczy.. . Kłamstwo jest kłamstwem..,nie ma znaczenia w jak pięknej oprawie ono będzie.. .
Rozumiem fakt,że boli Cię rozstanie..,bo sama przez to przechodzę..,jak będziesz chciała porozmawiać to służę pomocą:)

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

sogno
Rozumiem że dając mu cudze zdjęcie stworzyłam fałszywy obraz mojego wyglądu, ale to wszystko co do niego pisałam było szczere, mój charakter i zachowanie było prawdziwe.
Pisaliśmy ze sobą tyle czasu i sam mi powiedział, że ciężko mu jest zaufać kolejnej dziewczynie. Mówił, że mi nie ufa, lecz z czasem to się zmieni...
Ja bym mu wybaczyła, bo wygląd to nie wszystko, liczą się uczucia...

być może to jest prawda ale przez to kłastwo on pewnie nie ufa w to co potem pisałaś, mysli że to kolejne kłamstwa...

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem tu nowa.
Chciałabym prosić o radę. Poznałam chłopaka przez Internet dość przypadkowo. Początkowo było to takie zwykłe pisanie co kilka dnia. Aż zaczęliśmy pisać codziennie po kilkanaście godzin. Nasza znajomość trwała pół roku. Przez ten okres poznawaliśmy się coraz lepiej, coraz bardziej lubiliśmy, aż on wyznał, że zakochał się we mnie. Dla mnie to wiele znaczyło. Choć ja tak szybko nie zakochałam się w nim. Ale w końcu go pokochałam całym sercem. Mówił, że jestem inna niż wszystkie dziewczyny, że żałuje że mnie wcześniej nie spotkał../ Wszystko pięknie się rozwijało dopóki moje kłamstwo nie wyszło na jaw. Mianowice oszukałam go, czego bardzo żałuję. Przez te pół roku kontaktowaliśmy się jedynie przez Internet i telefonicznie, ani razu się nie spotkaliśmy. Gdy nadeszła chwila spotkania ja stchórzyłam, bo wysłałam mu nie swoje zdjęcia. Jestem osobą mało pewną siebie, obawiałam się, że mnie odrzuci. Wyznałam mu, że „ja to nie ja”. Jednak on stwierdził, że wygląd nie ma dla niego znaczenia. Mój charakter i osobowość go urzekła. Jednak po przemyśleniu mojego kłamstwa powiedział, że to „koniec”. Choć widziałam, że mówi to z bólem.
Także posługiwał się swoim drugim imieniem, mam tak od dziecka. Ludzie zamiast „Ania” mówią na mnie „Elwira”. Na początku znajomość nie powiedziałam mu o tym, bo z przyzwyczajenia zapomniałam. Byłam i jestem Elwirą. Jednak, gdy wyznałam mu kłamstwo ze zdjęciami to także mu powiedziałam. Jednak uważam, że imię nie ma znaczenia, bo nie kocha się dla imienia.
Powiedźcie czy to było dla niego za wiele?
Bardzo go kocham i zależy mi na nim. W nim odnalazłam to, czego szukałam u mężczyzny. Jest ciepły, opiekuńczy, zawsze mnie wspierał w trudnych momentach, pomagał rozwiązać największe problemy. Teraz strasznie mi go brakuje, bo zawsze był przy mnie..
Czy jest jeszcze szansa za odzyskanie go? Jestem zdeterminowana, aby naprawić błędy.
Druga sprawa: Przez te pół roku ukrywałam przed rodzicami tą znajomość, gdyż nie umiem rozmawiać z nimi o takich sprawach. Rodzice myślą, że jestem wciąż małą dziewczynką i tak mnie traktują. Chciałaby im powiedzieć o nim, ale nie wiem jak mam zacząć. Wtedy pewnie doradziliby mi jak mam dalej działać? Lecz boję się ich reakcji. Pewnie myślą, że ja i chłopak? Niemożliwe. Codziennie myślę jak im to wyznać, czaję się, lecz mam jakąś blokadę.
Doradźcie.

Odnośnik do komentarza

Witaj etnaaaa!

Pytasz, jak masz naprawić swoje błędy - to pytanie nie do nas, tylko do chłopaka, z którym chciałabyś nadal mieć kontakt. To go powinnaś zapytać, czy jest jeszcze szansa na to, żebyście razem ze sobą rozmawiali, spotykali się itd., czy dla niego ta znajomość jest już definitywnie zakończona. Nie dziwię się specjalnie chłopakowi, że poczuł się oszukany, kiedy wysłałaś mu zdjęcie osoby, którą nie jesteś. Nikt nie lubi być oszukiwany, tym bardziej w relacji, z której myślał, że będzie "coś więcej". Co do rodziców - zdaję sobie sprawę, że rozmowa z nimi na temat Twojej sympatii jest dla Ciebie trudna, ale myślę, że oni zdają sobie sprawę, że powoli dorastasz i interesujesz się chłopcami. Może łatwiej będzie Ci porozmawiać z mamą na początek? Nie musisz mówić im o szczegółach znajomości, po prostu wspomnij, że zapoznałaś fajnego kolegę, który Ci się podoba, z którym fajnie Ci się rozmawia. Mam nadzieję, że rodzice zrozumieją Twoje problemy, że znajdziesz z nimi wspólny język i będą potrafili doradzić Ci, co robić dalej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Gdy zaczynalam ta znajomosc nie sadzilam, ze z tego wyjdzie cos wiecej...gdybym tylko wiedziala zachowalabym sie inaczej..chcialabym cofnac czas...

Chcialabym porozmawiac z rodzicami. Czaje sie od kilku dni, ale nie umiem. Mam jakas blokade, zatyka mnie.

Odnośnik do komentarza

masz to na co sama sobie zapracowałaś. Przykre to wiem ale jeśli zaczyna się znajomość od kłamstwa to nie ma co się spodziewać że ona przetrwa i nikt do nikogo nie będzie miał wątpliowści.
Moim zdaniem z tego już nic nie będzie, bo on będzie miał problem z tym aby Ci zaufać... Na drugi raz będzie miala nauczke aby nie kłamać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...