Skocz do zawartości
Forum

Marzenia o pracy a szara rzeczywistość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w tym roku skonczylam szkole srednia... myslalam ze znajde cos fajnego ,co mnie intersuje a tu nic . W urzedzie pracy jestem juz 3 msc ,nie dostalam ani jednej oferty pracy ani stazu . Na wlasna reke wyslalam 150 cv i dostalam jedna propozycje za 5zł/h = dniowka 35 zł - z czego paliwo kosztowalo by mnie 20 zł tam i spowrotem . Dzwonilam do firm ktore zajmuja sie tym co mnie interesuje i pytalam czy nie potrzebuja ludzi na staz w urzedu pracy itp ,ale to tez nie przynioslo zadnych efektow . Po czasie znalazlam prace na czarno za 5zł/h,niedaleko domu ktora nieksztalci , nierozwija ,niczego sie tam nie naucze ,pracuje po 12h potem wolne ,znowu 12h itd. Traktuje ja jak dorobek na wakacje,bo naprawde chcialabym sie dalej rozwijac i cos tą pracą osiągnąć . Marze o własnym biznesie,ale to baardzo odlegle plany. Myslalam o wyjezdzie za granicę ale niestety nie mam z kim jechac...a sama nie boje,wiadomo . W naszym pieknym kraju chyba nic nieczeka mlodych ludzi ,chyba ze rodzice maja juz dobrze prosperujacy biznes ,lub wciska sie ludzią kity /kredyty , akwizytorzy,czy przdstawiciele call center ktorzy maja gadane bo inaczej cie zwolnia/. I jak tu byc mlodą osobą pozytywnie nastawiona do zycia gdy nic nie idzie po twojej mysli ,praca jest do bani albo wogole jej nie ma?

Odnośnik do komentarza

Masz rację z tym co napisałaś, pracy dla młodych jest mało, nędzna lub wcale nie ma. Kicha. Mlodzi wyjeżdzają za granicę.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/808023,praca-w-niemczech-8-5-euro-za-godzine-skusi-polakow.html

Praca w Niemczech: 8,5 euro za godzinę skusi Polaków?

Po podjęciu przez Bundestag decyzji o wprowadzeniu w Niemczech płacy minimalnej (od 1 stycznia 2015 roku minimalne wynagrodzenie u naszych zachodnich sąsiadów będzie wynosić 8,5 euro za godzinę) rynek niemiecki stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla pracowników z Polski. Czy przełoży się to na większą emigrację zarobkową do Niemiec?

Odnośnik do komentarza

TO JEST PRZERAŻAJACE.....JAK NAS WYKORZYSTUJĄ POLSCY PRACODAWCY.....WYZYSKIWACZE.....I KRĘTACZE.....

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/807602,pracownik-szeregowy-najgorzej-zarabia-w-handlu-i-rolnictwie.html

Pracownik szeregowy najgorzej zarabia w handlu i rolnictwie

Połowa spośród pracowników szeregowych zarabiała w 2013 roku mniej niż 2 600 zł brutto miesięcznie, a najsłabiej wynagradzani pracownicy na najniższym szczeblu zatrudnienia nie otrzymywali w tym czasie nawet 2 000 zł brutto miesięcznie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Odnośnik do komentarza

moze i młodośc gora,ale majac 20 lat nie moge miec wlasnego samochodu , mieszkac bez rodzicow na wlasny rachunek ,byc niezaleznym mimo tego ze pracuję i cos tam zarabiam ale sa to marne grosze ktore starcza na odrobine przyjemnosci ,z ktorych nie mozna nic odlozyc na przyszlosc, bo z czego ? zeby pojechac na skromne wakacje za 1500 zł ,musze odkładać pol roku ,a niestety mieszkam tylko z matka ,tata nie zyje i kokosow nie ma,rodzinnej firmy tez nie mamy i lipa, do konca zycia bede chyba zarabiac marne grosze i ledwo ciagnac,jedene rozwiazanie to sie hajtnąc z milionerem (hahaha) ,albo rzucic wszystko i jechac za granice

Odnośnik do komentarza

Powiem wam cos fajnego,dowiedzialam sie dzis ze moja kolezanka w moim wieku(20lat),rozpoczela prace w renomowanej firmie w ktorej najprawde zarabia sie duzo,mimo ze nie ma zadnego doswiadczenia,jestesmy obie po sredniej,tylko rozni nas to ze w tej firmie pracuje jej mama:-) wiec kiedy ja zapiepszam za piątaka,ona siedzi za biurkiem pijac kawę i zarabia dwa razy tyle, wniosek : bez znajomosci nie dostaniesz dobrej pracy ,nawet mimo ukonczonej dobrej szkoly,studiow czy doswiadczenia ! Paranoje

Odnośnik do komentarza

niestety taka jest ta rzeczywistość i myślę że nie prędko to się zmieni Ja po szkole średniej wyjechałam po dwóch latach również mi ciężko było aż w końcu po znajomości ktoś mi załatwił i to tylko staż ,bo dostać staż to też trzeba mieć znajomości aby się wkręcić (przynajmniej u nas tak jest )...Praca jak to na stażu wiedziałam że szans nie mam aby zostać na etat i wyjechałam znowu ...

Odnośnik do komentarza

no to super , malo jest takich szefow , ja tez mam aktualnie fajna szefową, mozna sie z nia dogadac itp no ale praca nie satysfakcjonuje mnie co tez jest wg mnie wazne . moja mama swego czasu pracowala gdzie musiala zostawac 2 godziny po pracy bo musiala posprzatac, bo w dzien bylo tyle klientow ze nie dało wtedy rady wiec pracowalam 6h + 2 za darmo oczywiscie,szefostwo wiecznie niezadowolne . a ze ich dobrze znam to wiele razy slyszam ze interes sie nie kreci ,ze malo kasy itp a 2 razy w roku wczasy ,zimowisko , narty ,dwa nowe auta itp . oni nie maja pojecia co to jest malo kasy , jak musisz liczyc kazdy grosz ,a ja sie ciesze jak rente rodzinna mi dzwigli o 20 zł , a oni mają zycie jak w madrycie i zle !! nie rozumiem tego...moga sobie pozwolic na wszystko ale wiecznie malo , oni by chyba zamek na marsie chcieli ;/ ich dziec dostaly nowe auta za 20 tysiecy od rodzicow a ja jezdze starym gratem za 2 tys i kto tu ma malo kasy , boze jedyny :D

Odnośnik do komentarza

Polecam ten Artykul......to jest Prawda.....

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;pracujacy;za;granica;odwlekaja;decyzje;o;powrocie;do;kraju,140,0,1580684.html

Długotrwała tymczasowość - tak socjologowie nazywają stan, w którym czasem przez długie lata żyją osoby migrujące zarobkowo za granicę. Decyzję o powrocie do kraju przesuwają, obawiając się między innymi braku pracy, niemożliwości zrobienia kariery czy niskich zarobków. Zgadzam się z tym tekstem.

Odnośnik do komentarza

no tak ,po za wracac zza granicy, chyba zeby z glodu umrzec .albo dostac ewentualny zasilek w wysokosci 500 zł , to nawet na wynajem mieszkania nie straczy i ludzie sie dziwia ze ci co wyjechali zapuszczaja korzenie . Te rankingi są...dobre,oczywiście wziete są pod uwage wielkie korporacje a nie male przedsiebiorstwa ,na śląsku można zarobic 3 tys.pod warukiem ze sie pracuje na kopalni ,albo jest sie nic nie robiącym politkiem .

Odnośnik do komentarza

Teraz myśli o wymarzonej pracy trzeba wsadzić do śmietnika. Trzeba brać to co jest na rynku. Tylko, że nie każdy się do każdej pracy nadaje, wiem to po sobie.
Ty musisz sama pojechać do firm, które Cię interesują. Za wszelką cenę dążyć do spotkania z kierownikiem lub dyrektorem takiego przedsiębiorstwa. Tylko taka rozmowa może coś dać, ale musisz się do niej dobrze przygotować. Zastanów się co ty możesz zaoferować firmie.

Odnośnik do komentarza

Ja pracuję w korporacji, ale nie znoszę tej pracy pracuje bo muszę. Siedzi się po 10 a nawet więcej godz. Wyścig szczurów, zawiść itp. Takie czasy o pracę trudno.... tak teraz się pracuje w większości firmach, nie mówię o urzędach - bo konkursik wiadomo jak wygląda ..... W tej wielkiej bitwie o pracę nie wiem po co składka emerytalna bo większość w tym obecnym stresie nie doczeka własnej emerytury.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...