Skocz do zawartości
Forum

Terapia skoncentrowana na rozwiązania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poczukuję informacji na temat Terapi Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Chodzi mi o własne doświadczenia, czy faktycznie pomaga?

Człowiek jest jak drzewo, targane wiat­ra­mi losu, jeżeli nie ma głębokich korzeni zwanych chęcią życia, ulegnie pod toporem śmierci. Mój topór właśnie nadchodzi.

Odnośnik do komentarza

Asia3, jeżeli poszukujesz informacji o TSR oraz opinii ludzi na temat skuteczności TSR, tego, co im ta terapia dała, to odsyłam na poniższe strony (do niektórych stron przynależą fora, na których wypowiadają się osoby, które miały styczność z Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach - może tam dowiesz się czegoś więcej):
- Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach,
- Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach,
- Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam dziękuję za odpowiedz.
Byłam na spotkaniu z psychoterapeutą od TSR i stwierdził, że skoro jestem już w terapii długoterminowej i mam tam postawione swoje cele jakie chcem osiągnąć to mam nie zmieniać terapii.
Więc zostałam u "starego" psychoterapeuty. Czy mi pomaga chyba tak, to się okaże w przyszłości, czy już nie popełnię żądnego głupstwa.

Człowiek jest jak drzewo, targane wiat­ra­mi losu, jeżeli nie ma głębokich korzeni zwanych chęcią życia, ulegnie pod toporem śmierci. Mój topór właśnie nadchodzi.

Odnośnik do komentarza

Niestety mam przykład na sobie, że psychoterapia nie chroni przed próbą "s", podczas korzystania z terapii miałam 2 próby.

Człowiek jest jak drzewo, targane wiat­ra­mi losu, jeżeli nie ma głębokich korzeni zwanych chęcią życia, ulegnie pod toporem śmierci. Mój topór właśnie nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Asiaasiaasiasia

Mi taka terapia niesamowicie szybko pomogła rozwiązać problem z którym zmagałam się pół roku. Wystarczyły dwa spotkania a ja nagle otworzyłam oczy i dotarło do mnie co robię zle. Polecam naprawdę. To terapia na zasadzie dochodzenia do wniosku ze może warto robic coś inaczej - lepiej, a nie interpretacji naszych zachowań.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystałam z psychoterapii w nurcie TSR u Anna Dobosz i w moim przypadku okazał się bardzo skuteczny. Wiem, że w trakcie terapii łączyła kilka nurtów, ale ja byłam najbardziej zainteresowana właśnie TSR, bo czytałam wcześniej o tym. Polecała też koleżanka, która jakiś czas temu miała terapię w tym nurcie. Dla zainteresowanych tutaj więcej informacji terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. To jest terapia krótkoterminowa w której nie trzeba się koncentrować na przeszłości, a bardziej na rozwiązaniach dla obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...