Skocz do zawartości
Forum

Napady lękowe w szkole


Gość Clovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat niedawno zdarzył mi się poważny napad lęku. Na jednej z lekcji zaczęły płynąć mi łzy bez konkretnego powodu, nauczycielka kazała mi iść do pedagoga szkolnego. Udałam się tam jednak pani nie było w gabinecie,. Weszłam do toalety i zamknęłam się na klucz. Upadłam na podłogę z przyspieszonym biciem serca. Byłam przerażona jednak w tej chwili nie wiem co mnie doprowadziło do takiego stanu. Przerwa się skończyła a ja nie poszłam na następną lekcję, nauczycielka wraz z kilkoma innymi osobami zaczęła mnie szukać. Kolerzanki z klasy pisały do mnie wiadomości dzięki czemu szybko mnie znalazły. Trwało to około godziny a ja ie mogłam się ruszyć, dusiłam się prubujać wstać. Nogi były zdrętwiałe, w pewnym momencie miałam mnustwo myśli nakierowanych w stronę możliwej niepełnosprawności. Pedagog oraz dwie koleżanki nakłoniły mnie do otworzenia drzwi, zrobiłam to wspinając się na umywalkę ponieważ nogi omawiały mi posłuszeństwa. Po ich otwarciu momentalnie upadłam na podłogę ze zdrętwiałymi, trzęsącymi się nogami. Koleżanki zaniosły mnie do gabinetu gdzie przez kolejną godzinę próbowały mnie uspokoić. Mimo że minęło kilka dni, wciąż odczówam strach przed kolejną tego typu sytuacją oraz nadal czuję drętwienie nóg.

Odnośnik do komentarza

Współczuje bo na pewno to było bardzo stresujące przeżycie. Uważam, że powinnaś iść do psychologa lub jeśli nie chcesz to przynajmniej to pedagoga szkolnego i poproście ich o pomoc. Wiele osób boryka się z napadami lęku, a te Twoje wydają się być naprawdę silne. Dlatego też pogadaj z rodzicami o wizycie u specjalisty, może zaproponuje CI jakąś terapię, może wspomoże lekami na wypadek kolejnego ataku. Na razie staraj się relaksować, odpoczywać i postarać się skupić na czymś innym.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Clovi!

Nie wiem, czy wcześniej korzystałaś z jakiegoś wsparcia, czy masz postawioną jakąś diagnozę, ale objawy, jakie zrelacjonowałaś, wskazują na atak paniki albo inaczej na napad lękowy, stąd kołatanie serca, problemy oddechowe, drętwienie kończyn, lęk przed niepełnosprawnością, lęk antycypacyjny (lęk przed tym, że taka sytuacja się powtórzy). Uważam, że powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który postawi rzetelną diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie - najlepiej psychoterapię. Odsyłam do tekstów:

Atak paniki
Napad lęku

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...