Skocz do zawartości
Forum

Jak znów cieszyć się małymi rzeczami?


Gość Ewelinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelinek

Mam 26 lat, jestem na ostatnim roku studiów magisterskich. Od pewnego czasu jestem w „martwym punkcie” swojego życia. Ten rok przyniósł w mim życiu wiele zmian. Rozpoczął się udanym sylwestrem, szampańską zabawą w towarzystwie człowieka, któremu podarowałam swoje uczucia. Byliśmy ze sobą ponad dwa lata, wspólne wakacje, wyjazdy, razem spędzany wolny czas. I tuż po nowym roku nastąpiła zmiana w jego zachowaniu. Unikał mnie, telefon milczał, bo ponoć popsuł się. Po postu znikł. Pojawił się ponownie i z prośbą by to odkręcić. I znów znikł mówiąc, że go źle zrozumiałam. Te emocje, ten żal, smutek i rozpacz. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Brak apetytu, taki ucisk w klatce piersiowej, wypadające włosy……i wciąż to głupie pytanie – dlaczego? Życie straciło kolory, praca jedynie nadaje rytm dniom, pozostawanie poza godzinami pracy by nie myśleć, powrót do domu i sen – by nie myśleć. Nadal tęsknię za nim i darzę uczuciem ale jest i żal we mnie, złość, pragnienie satysfakcji. Bo wiem, że byłam uczciwa w stosunku do niego. Chciałam być przy nim, wspierać go, pomagać, gotowa byłam wiele dla niego poświęcić i nadal jest mi bliski. Nie umiem pozbyć się tych negatywnych emocji. Tak trudno było powiedzieć że nic z tego nie będzie, a on chyba „zapomniał powiedzieć”. Każdego dnia o nim myślę, mieszka niedaleko. Staram się go unikać. Z nikim się nie spotykam, zamknęłam się domu. Zatrzymałam się w miejscu i te złe emocje, które są. Jako najstarsza siostra powinnam być dla rodzeństwa wsparciem i wzorem, a tak nie jest. Czy warto być uczciwym człowiekiem i tak bardzo się dla innych poświęcać? Jak znów cieszyć się małymi rzeczami, dać rodzeństwu wsparcie, wierzyć w lepsze jutro?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...