Skocz do zawartości
Forum

Rozmowa z księdzem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam potrzebe porozmawiania z księdzem na temat życia.Nie chciałabym iść do księdza z mojej parafii,wstydzę się.Wiem,że obowiązuje go tajemnica spowiedzi ale nie sądzę żeby akurat on mnie zrozumiał.Chciałabym porozmawiać choćby przez internet,znacie jakaś stronke,dzięki ktorej mogłabym porozmawiać z osobą duchowna(może byc nawet zakonnica,nie koniecznie ksiądz).

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Możesz opisać co trapi Ciebie , oraz twoją rodzinę - być może , komuś z forumowiczów uda się dać jakąś pożyteczną radę / bądź samo wyżalenie w jakimś stopniu pomorze Ci .

Zachęcam do opisania swojego problemu na forum.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Są księża z którymi mozna normalnie porozmawiać i rozmowa nie będzie tylko o modlitwie, ale będzie w duchu wiary co dla wierzących jest bardzo ważne.
A w internecie moźesz poszukać parafii, która udziela się jakoś wśród wiernych ( chociażby spotkania aa i dla małżeństw), ale rozmowa lepiej jakby była osobista jednak. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Kliknij " pomoc duchowa " a wyskoczy Ci sporo propozycji.
Jest to pomoc całkowicie bezpłatna.
Albo tak jak napisały przeczytałam i kwiatuszek poszukaj ksiedza w innej parafii.
Rozmowa z mądrym duchownym może podnieść na duchu a to już dużo zeby zmierzyc sie z przeciwnościami losu. Dlatego moim zdaniem nie powinnaś rezygnować z takiej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

witaj,
wiem, że istnieje zakon zamknięty do którego możesz zadzwonić w każdej chwili a siostry zakonne cię wysłuchają.
Nie wiem jak się te siostry nazywają ale mogę się dowiedzieć. Podejrzewam, że większość z nich działa na podobnych zasadach więc możesz poszukać w internecie jaki będziesz chciała.
Sama z takiej opcji nie korzystałam ale moja bratowa po śmierci brata przeszła trudna drogę i zadzwoniła bo sama nie potrafiła sobie z tym poradzić i naprawdę była dużo spokojniejsza i była bardzo zadowolona po tej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Gość w siną dal

Karo92. Ksiądz czy zakonnica to też tylko ludzie. Rozumiem, że jesteś wierzący, ale wierzysz chyba w Boga, a nie w to, że w/w mogą pomóc Ci bardziej niż osoba nieduchowna. No chyba, że chodzi o objawienie Maryi na ścianie. Jeśli wierzysz w Boga, szukaj odpowiedzi w modlitwie, a nie zawracaj sobie głowy szukaniem pomocy duchowej w necie. To trochę przypomina inne usługi "pomocowe". Nie będziesz wiedział, kto jest po 2 stronie. Otworzysz się przed obcym a w zamian możesz dowiedzieć się od niego paru banałów, które są w każdej książce religijnej. Jeśli jednak się upierasz, spróbuj we wspólnocie Dominikanów, najlepiej w jakimś ich duszpasterstwie (akademickim itp.). Oni zwykle nie mają tam takich klapek na oczach i może dowiesz się coś sensownego. Choć jeśli nie znalazłeś odpowiedzi w rozmowie z samym Bogiem, to wątpię, by facet w kiecce zbliżył Cię do tej odpowiedzi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Widzę ze najwiecej do powiedzenia w temacie mają ludzie ktorzy pewnie nigdy nawet nie rozmawiali z osobą duchowną...
Tak sobie myśle czemu maja słuzyć takie wpisy .
Karo zadala pytanie więc jeśli ktoś zna odpowiedz to niech ją napisze.
Po co przy okazji jakiegos postu / nie pierwszy raz / wywalać swoje negatywne zdanie na sprawy ksieży czy wiary.
Naprawde czy nie można sie powstrzymać od tego typu komentarzy ?

Odnośnik do komentarza

Nauki są obowiązkowe dla obojga narzeczonych.

W kazdej parafii jest poradnictwo duchowe. Wyszukaj interesującą Cię parafię lub zakon(np.karmelitów, kapucynów) , zadzwoń, umow się na rozmowę, spotkanie lub zapytaj czy telefonicznie też mogłabyś porozmawiać z duchownym. Żaden problem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...