Skocz do zawartości
Forum

Problemy ojca z alkoholem i jego agresywne zachowanie


Gość marta04466

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta04466

Witam. Mam 18 lat.
Moi rodzice są małżeństwem od 18 lat.
Problem jest taki, że mój ojciec zawsze lubił sobie wypić, a po alkoholu robił awantury, poniżał i wyzywał moją mamę. Im jest starszy to jest coraz gorzej. Najgorsze jest to, że kiedy wytrzeźwieje wypiera się tego, że był pijany, i że to wszystko wina mojej mamy no bo przecież nie jego.
Nie jest pijakiem, który codziennie musi wypić, ale przynajmniej raz w miesiącu musi być awantura.
Moja mama milion razy dawała mu szanse, ale teraz chce to skończyć. Ja też chciałabym, żeby moi rodzice się rozwiedli, żeby mój ojciec znalazł kogoś innego i mama tak samo.
Moja mama zarabia 1800 na miesiąc i nie ma za dużo pieniędzy, ale mimo to chce z tym skończyć, bo wie, że nie chce męczyć się do końca życia.
Z moim ojcem nie można nigdy wyjść na żadną impreze, na wesele, do baru itp. bo wiadome jest, że wróci zataczając się i wyzywając moją mamę. Wiele razy zwracali mu uwage nawet jego kumple... jak zachowuje sie w stosunku do żony.
Ja naprawde chciałabym, żeby się rozwiedli, ale ze spokojem... jednak kiedy moja mama mu powiedziała, że przyniesie mu niedługo papiery rozwodowe, to on powiedział, że sie zabije.... nie wiem co o tym myśleć, bo wiele razy to pada... że on sie zabije. Nie rozumiem tego! Tysiące ludzi rozwodzi się, a "on się zabije".
Taki jest paradoks, że mam wrażenie, że jak jest pijany to nienawidzi mojej mamy i wyzywa ją do najgorszych. Jak jest trzeźwy mówi, że to nie jego wina, że nie był pijany, ale nie chce za nic rozwieźć się z moją mamą.
Zamiast przepraszać ją na kolanach za to co robi, to on NIC NIE ROBI. Mam wrażenie jakby miał na wszystko wyrąbane. Boje się jego słów, i tego że jak będzie mu źle, jak nie będzie wiedział co robić to znowu zacznie pić.
Za tydzień mam mature. Nie moge sie na niczym skupić.
Bo on tydzień przed musiał odstawić jak zwykle swoje przedstawienie. Nie wiem co teraz będzie. Bo moja mama chyba już na poważnie chce z tym skończyć. Jednak boje się, że to nie będzie takie łatwe.
Wszyscy na około myślą, że mój tata jest idealny, ale to niestety nie jest prawda.
Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...