Skocz do zawartości
Forum

Mowa ciała kolegi


Gość Standup

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien chlopak, gdy jestesmy w grupie, czasami staje bardzo blisko mnie. Stoi tak, ze nie ma miedzy nami prkatycznie zadnej przestrzeni, az mam odruch odsuniecia sie. Czuje wtedy glownie zaskoczenie. Moze taka jedna informacja to za malo zeby cokolwiek ocenic, ale odniemsy sie do niej: jak interpretujecie takie zachowanie i czy moj odruch zeby sie odsunac jest naturalny (normalny)?

Odnośnik do komentarza

mam taka koleżankę, która dośc mocno wchodzi w przestrzeń osobistą... staje blisko ciebie, albo podczas rozmowy ciągle cię dotyka, a to klepie po ramieniu, a to za rękę złapie... koszmar.
Jak Ci to przeszkadza to mu o tym powiedz w jakiś żartobliwy sposób, tak by nie poczuł się urażony ale zakumał o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Każdy ma swoją przstrzeń osobistą i dla każdego jest to troche inna odległość. Podobno ludzie ze wsi, którzy z innymi nie mają dużo kontaktów osobistych potrzebują więcej przestrzeni osobistej niż ludzie z miasta przyzwyczajeni do tego, że z reguły tej przestrzeni mają bardzo mało. Może być tak, że osoba natuszająca przestrzeń osobistą drugiej chce ją zdominować, zająć jej miejsce, coś na zasadzie konkurowania, aby tamta osoba przesunęła się, ustąpiła miejsce. Może też tak być, że czuje się niepewny w grupie i przysuwając się do Ciebie, jakby chowa się w Twojej energii. Może też to być oznaką, że mu się podobasz i wykorzystuje zamieszanie, aby się napoić bliskością.
Ale Ty chyba się bardziej zastanawiasz nad tym, czy mu się podobasz.

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

wiele osób nie wyczuwa tej magicznej granicy przestrzeni prywatnej. I to jest straszne jak w przenośni i dosłownie czujesz czyjś oddech na karku, bo ktoś tak blisko stoi.
Tylko zgodzę się z 'przeczytałam' - Ty pytasz czy wpadłaś mu w oko.
Chciałabyś? On stoi tak blisko tylko przy Tobie, czy przy wszystkich? Jeśli tylko przy Tobie, to wg mnie czuje się bezpieczniej w Twojej obecności i może tą przestrzeń prywatną ciut zmniejszyć i być bliżej. Jeśli Tobie to nieodpowiada to zwróć mu uwagę. A jeśli bardziej zależy Tobie na odpowiedzi na pytanie: czy tak bliskie stanie jest oznaką zainteresowania. To wg mnie TAK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...