Skocz do zawartości
Forum

Unikanie ludzi i samotność


Gość Karol1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat i chce ekspertowi opisać zaistniałą sytuacją . Trwa ona już od około 1,5 roku , otóż nic mi się nie chce , brak mi chęci , nie lubie wszystkiego wokół mnie , łącznie z ludzmi , panicznie boję się przyszłości , samotności . Właśnie chyba ta samotność mnie najbardziej przygnębia , strasznie boję się , że zostane sam . Niedawno bardzo dobrze się uczyłem ale teraz tak nie jest , zadaje sobie pytanie : po co ? dlaczego ? dla kogo ? Odpowiedz dla siebie mnie nie przekonuję . Staram się unikać ludzi a jednocześnie pragnę kogoś mieć i wiąrzę się z tym taka sytaucja : w szkole udaję , nie jestem sobą , gdybyście spytali moich znajomych to by powiedzieli że promienieje , jestem spokojny i ułorzony . Od około 3 miesięcy zacząłem częściej rozmawiać z bardzo atrakcyjną dziewczyną z klasy , do dzisiaj myślę że to ta jedyna , ona chyba też tak myśli ponieważ jej przyjaciółka mnie wypytywała czy ją bardziej lubię , czy nie poszlibyśmy razem do kina itp. Ale ja powiedziałem że jako dziewczyna mi się nie podoba . Nie wiem dlaczego tak mówię może dlatego że chiałęm ją do siebie zniechęcić . Te stany są coraz gorsze , nie mogę spać . Oczywiście też zdarzają się w miare szczęśliwe dni ale jest ich coraz mniej , nic mnie nie cieszy . Bardzo chciałbym powrócić w przeszłość do czasów z dzieciństwa , gdzie wspólnie z bratem wyjerzdżaliśmy , bawiliśmy się . Myślę , że nie doceniałem tego co było a już nie wróci , gdy idę ulicą każde drzewo , latarnia czy tramwaj przypominają mi czasy dzieciństwa do których nie wrócę . To jest straszne .

Odnośnik do komentarza

Twoje emocje są jakieś rozbiegane, co w zasadzie nie jest bardzo dziwne w okresie dorastania. Mimo to uważam, że powinieneś iść na wizytę do psychologa, aby w cztery oczy porozmawiać o tym jak odbierasz rzeczywistość i w jaki sposób podejmujesz decyzje. Lepiej zająć się tym już teraz i nie odwlekać aż podejmiesz kolejną, bardziej krzywdząca Cię decyzję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...