Skocz do zawartości
Forum

Brak skupienia na konkretach i ważnych sprawach


Gość real_mayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i od jakiegoś czasu miewam okropny brak skupienia. Chodzę do szkoły średniej, problem jest taki, że nie potrafię się skupić na nauce tak jak kiedyś. Otóż cierpię na bezsenność, nie śpię czasem po 4-5 nocy i funkcjonuję pół przytomna, największy okres bez snu to półtora tygodnia. Jest mi ciężko, staram się skupić na nauce, chcę żeby była najważniejsza. Nie potrafię też wymazać ran z przeszłości, otóż; straciłam matkę rok temu i cnotę poprzez gwałt, zmuszanie do brania narkotyków i spożywania alkoholu. Wyszłam z tego można powiedzieć cała i zdrowa. Lecz wydaje mi się, że teraz zaczęło to się odbijać na mojej psychice. Miewam dni kiedy budzę się rano i zapominam jak się nazywam, że jestem uczennicą, że powinnam iść do szkoły, w takie dni rozmyślam nad popełnieniem samobójstwa i nie zdaję sobie wtedy sprawy co się ze mną dzieje. Nie poznaję ludzi, nie reaguje na bodźce i nie odpowiadam na zadawane mi pytania, traktuję ludzi jak powietrze. Na chwilę obecną mam wrażenie jakby w takich momentach był we mnie ktoś kto myśli za mnie i robi coś nad czym ja nie panuję. Jestem młoda i nie wiem co się ze mną dzieje, jestem pod opieką psychologa, od przyszłego tygodnia również pod opieką psychiatry, a chciałabym wiedzieć co Pani/Pan sądzi na ten temat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Psycholog Joanna Moczulska

Witam.

Masz rację pisząc, iż stan psychiczny, w którym się znajdujesz jest wynikiem traumatycznych wydarzeń jakie miały miejsce w Twoim życiu.
To świetnie, że jesteś pod opieką psychologa i psychiatry. Są to odpowiedni specjaliści do tego by udzielić Ci profesjonalnej i skutecznej pomocy. Musisz jednak liczyć się z tym, że poprawa niekoniecznie będzie natychmiastowa i będzie wymagała także Twojej pracy – motywacji i zaangażowania.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...