Forum Psychologia

Nerwica natręctw

Bopczyk

Bopczyk

Nerwica natręctw to poważny problem? Czy tylko głupie przyzwyczajenia? Bagatelizować to, czy leczyć? Wg można z tym skutecznie sobie poradzić?

111171 bopczyk Mężczyzna, 25 lat, Lubin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nutka111

nutka111

Nie można tego bagatelizować. Ciężko przecież z tym żyć , prawda ? Skonsultuj się z psychologiem lub psychiatrą. Powodzenia :)

103636 nutka111 Kobieta, 20 lat, Olsztyn
~Kamczatka

~Kamczatka

jest różnica pomiędzy przyzwyczajeniem a nerwicą natręctw - to nie jest to samo. Nerwica to poważna choroba z którą zmaga się wiele osób

InnyInna

InnyInna

Nerwica natręctw może być bardzo poważnym problemem i trudnym do wyleczenia.
Przede wszystkim stosuje się terapię poznawczo - behawioralną :-) . Im wcześniej zacznie się terapię tym łatwiej sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam.

--

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

101612 innyinna Mężczyzna, 12 lat, Na początku świata
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Nie należy bagatelizować zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego, gdyż jego objawy mogą się z czasem nasilić i uniemożliwić codzienne funkcjonowanie.
Tak jak napisał Przedmówca, skuteczną formą terapii tego rodzaju zaburzeń jest terapia w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 32 lata, Lublin