Skocz do zawartości
Forum

Zwracanie na siebie uwagi i afiszowanie życiem prywatnym


Gość marlena 666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlena 666

Mam taki problem, że za wszelką cenę szukam akceptacji, zainteresowania, jestem nadpobudliwa i musze ciągle z kimś gadać i opowiadać o swym zyciu prywatnym nawet koloryzując by miało ręce i nogi, swoich problemach oraz stanach emocjonalnych. dodaję ciągle na fb jakieś foty i statusy ze swego życia nawet kontrowersyjne byleby być zauważona a jak ktoś mi nie lajknie to robi mi się przykro i smutno bo mysle, że może to było głupie albo nie zaimponowałam im... Albo też idealizuję swoją rodzinę i relacje z nią podczas gdy najlepsze nie są ale lepsze niż kiedyś... Opowiadam smieszne historie bawiące ludzi i uwielbiam gdy inni śmieją się z tego. Jestem też dość wrażliwa aż do przesady i często odczuwam pustkę. Nie umiem się skupić na nauce, z koncentracją też kiepsko przez co zawalam naukę jednoczesnie poprawiając wszystko potem. Użalam się często nad sobą. Ale ogólnie potrafię być wesoła i mam wielkie poczucie humoru. Na siłę szukam znajomych/ koleżanek, przyjaciół... a wiem, że tak sie nie da...

Odnośnik do komentarza

Trochę zabawne bo zadajesz pytania i sama najczęściej na nie odpowiadasz. Wydaje się, że masz sporo do zaoferowania innym, a jednak masz strasznie niską samo ocenę i próbujesz za wszelką cenę sobie ją podwyższać dzięki akceptacji społeczeństwa. Tak naprawdę musisz zrozumieć swoją wartość sama przed sobą inni dają tylko namiastkę tego która tak naprawdę nic nie znaczy. Możliwe że masz również problemy z facebookiem, może to zabrzmi śmiesznie ale chyba trochę jesteś od niego uzależniona, powinnaś to ograniczyć bo do niczego dobrego to nie prowadzi i zrozumieć że nie musisz nikomu nic udowadniać bo i tak masz swoją wartość.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mogę domyślić się, że jesteś osobą w młodym wieku, ponieważ wiele młodych osób tak ma. Chęć zwrócenia na siebie uwagi czy też imponowanie innym to dość często spotykane problemy nastolatków.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie była by szczera rozmowa z psychologiem, który nakieruje Cię na radzenie Sobie z tym. Niestety przez internet nie da się tego zrobić.
Pozdrawiam - Patrycja.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Marlena wydaje mi się, że masz problem z poczuciem własnej wartości. Dlatego "na siłę" próbujesz zyskać aprobatę otoczenia, dlatego każde odrzucenie lub przejaw braku akceptacji bardzo Cię dotyka, dlatego podkolorowujesz swoje życie - chcesz w ten sposób skompensować sobie to, czego ci brakuje.
Radziłabym, abyś popracowała nad samooceną oraz samoakceptacją.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś.
Twoje zdanie jest najważniejsze, twoja akceptacja jest najważniejsza.
Ćwicz to, powtarzaj to sobie, stań przed lustrem i mów, że kochasz samą siebie.
Gdy już nauczysz się siebie kochać, to zdanie innych będzie mniej się liczyło.

Patrz na siebie swoimi oczyma, a nie przez pryzmat ocen innych ludzi.

Jest sporo książek na ten temat, czyli jak zaakceptować siebie, pewnie w internecie też są takie porady.
Psycholog też mógłby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Gość sweetkatie1

W rodzinie męża także są osoby, które za wszelką cenę pragną zwrócić na siebie uwagę. Opowiadają historie wyssane z palca. Próbują na siłę rozbawiać towarzystwo. Ich ubór też często jest nieadekwatny do sytaucji. Szukają poklasku i docenienia przez innych. Niekiedy mam wrażenie, że to jakieś kiepskie przedstawienie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...