Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpocząć dorosłe życie, nie mając startu w życiu?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam problem ,który polega zwyczajnie na tym,że nie mam środków do realizacji moich celów czyli zamieszkania w mieście(co wiąże się z dużymi kosztami - wynajem mieszkania,życie w mieście też nie należy do najtańszych,tym bardziej ,że jest to jedno z największych miast w Polsce,opłacenie studiów).Mieszkam na wsi, i niestety nie moge tu żadnej pracy znaleźć. Na pomoc rodziców niestety nie moge liczyć gdyż sami są biedni i nie stać ich na to,żeby dać mi kasę żeby się jakoś urządzić. Sprawę komplikuje jeszcze pewna rzecz - muszę się wyprowadzić z moją mamą ,bratem i bratankiem,z racji tego,że u mnie w domu rodzinnym nie ma warunków dla małego dziecka - ciasnota itp. Matka bratanka nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za niego,dodatkowo sąd nie może jej zasądzić alimentów,gdyż ma już drugie dziecko z innym partnerem i sąd choćby chciał to nie może jej zasądzić,ze względu na to ,że "opiekuje" się córką i nie może zarabiać. Mój brat pracuje,ale nie zdoła utrzymać sam 4 osoby. Szukam pracy,ale nie moge nic znaleźć. Co mam zrobić ? Wiem,że nie wiele możecie mi doradzić,ale musiałam się komuś z tego wszystkiego wygadać ...

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

teraz do wojska tak łatwo nie jest się dostać. Spróbować może to nic nie kosztuje. Może też poszukać pracy zdalnej, z domu np jako copywirter albo coś w ten deseń. Niektóre firmy zatrudniają w ten sposób pracowników. Jeżeli ma możliwość dojazdu do pracy to może zacząć od telemarketera - praca ciężka, pieniądze takie sobie ale zawsze jakieś, są także agencje zatrudnienia tymczasowego, szukają prawie zawsze kasjerów do supermarketów na weekendy.

Odnośnik do komentarza

Niestety ,jeżeli chodzi o wojsko,to raczej nie wchodzi to w grę - nie mam nawet do tego fizycznych predyspozycji. Jestem technikiem hotelarstwa, ale niestety nie mogę w tym zawodzie za bardzo pracy znaleźć ,a jak już pracowałam jako kelnerka - to tylko na sezon. Chciałabym być recepcjonistą,lecz do tego min. 6 miesięcy doświadzenia jest potrzebne,a ja go nie mam niestety. Brat ma 28 lat,mama niestety podupada na zdrowiu i opiekuje się ze mną wnukiem,najlepszym rozwiązaniem by było jakbym ja i brat pracowali,a mama jakoś może jedynie dorywczo - bo i tak mialaby duzo obowiązków jeżeli by sie sama wnukiem zajmowała,podczas gdy nas by nie było w domu. Nie wiemy jak z tej sytuacji wybrnąć,a czas leci..

Odnośnik do komentarza

No to tak :
- staż z urzedu pracy - niby to raptem 800 zł ale zawsze, przez rok lub pół roku masz dochód.
- agencja pracy tymczasowej - poszukują a to telemarketerów, a to na kasę, a to do jakiejś fabryki na linię produkcyjną, różnie.
- praca przez internet - przepisywanie prac, copywriter, wpisz w google to CI wyskoczą ofertyy:)
- spróbuj też popatrzeć na ogłoszenia do sprzątania - moje koleżanka tak pracowała na studiach to za 1 dzień zgarniała 50 zł. Pracowała u ludzi a nie w firmie.
- opiekunka do dziecka

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...