Skocz do zawartości
Forum

Czy jedno piwo dziennie to już uzależnienie?


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, nie wiem, czy powinnam się martwić. Jestem młodą, pracująca kobietą, większość wieczorów spędzam jednak sama. Związek na odległość. Problem w tym, że nie wyobrażam sobie wieczoru bez piwa. Nie piję dużo. Maksymalnie dwa piwa dziennie. Minimum pół. Rzadko mam dni bez piwa, a jak już mam to za bardzo nie wiem co ze sobą zrobić.. Codziennie rano obiecuję sobie, że dzisiaj to wieczór bez piwa, a jednak zawsze coś mnie przekonuje, że przecież to tylko jedno piwo i kupuje czteropack, bo taniej i mam na następny dzień / dni. Czy to już uzależnienie? Co mam robić? Mieszkam za granicą. Nie mówię w tutejszym języku. Nie wiem czy powinnam szukać pomocy czy mogę sama dać sobie z tym radę.

Odnośnik do komentarza

Uzależnienia się na tej podstawie raczej nie zdiagnozuje. Alkohol to jedna z najwolniej uzależniających substancji. Jeżeli to jedno piwo, codziennie jednak będziesz piła z miesiąc czy dwa. To jesteś uzależniona, i poczujesz skutki tego. Zwiększysz ilość, lub ostawisz i parę dni gorzej się poczujesz. Jak zwiększysz ilość, to reszta się rozjebie, bo to już cug. Nie pij codziennie, tyko co 2-3 dni. Będzie ok.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...