Forum Psychologia bez spamu

Czy jedno piwo dziennie to już uzależnienie?

~c...m

~c...m

Witam serdecznie, nie wiem, czy powinnam się martwić. Jestem młodą, pracująca kobietą, większość wieczorów spędzam jednak sama. Związek na odległość. Problem w tym, że nie wyobrażam sobie wieczoru bez piwa. Nie piję dużo. Maksymalnie dwa piwa dziennie. Minimum pół. Rzadko mam dni bez piwa, a jak już mam to za bardzo nie wiem co ze sobą zrobić.. Codziennie rano obiecuję sobie, że dzisiaj to wieczór bez piwa, a jednak zawsze coś mnie przekonuje, że przecież to tylko jedno piwo i kupuje czteropack, bo taniej i mam na następny dzień / dni. Czy to już uzależnienie? Co mam robić? Mieszkam za granicą. Nie mówię w tutejszym języku. Nie wiem czy powinnam szukać pomocy czy mogę sama dać sobie z tym radę.

~onkaY

~onkaY

Powinnaś sobie nałogowo alkoholiczko robić tyle lewatyw dziennie ile wypijasz piw.

Raszer

Raszer

Uzależnienia się na tej podstawie raczej nie zdiagnozuje. Alkohol to jedna z najwolniej uzależniających substancji. Jeżeli to jedno piwo, codziennie jednak będziesz piła z miesiąc czy dwa. To jesteś uzależniona, i poczujesz skutki tego. Zwiększysz ilość, lub ostawisz i parę dni gorzej się poczujesz. Jak zwiększysz ilość, to reszta się rozjebie, bo to już cug. Nie pij codziennie, tyko co 2-3 dni. Będzie ok.

128852 raszer Mężczyzna, 30 lat, 3miasto