Forum Projekt Zdrowe kolano

Jak szybko wyleczyć uraz kolana?

~n...l

~n...l

Dwa dni temu na treningu zrobiłem dość duży krok i poczułem jak coś pęka mi w kolanie a dokładnie z tyłu kolana później przez przypadek kolega uderzył w to samo miejsce i musiałem przerwać grę. Teraz noga jest spuchnięta i przy prostowaniu i zginaniu czuje jakby coś się rozrywało. Co to może być i jak to szybko wyleczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Zdzisław Ł.

~Zdzisław Ł.

Może mieszkasz gdzieś w okolicy Warszawy? Bo na Wałbrzyskiej przyjmuje dobry ortopeda Pan Jakub Bryll, w Damianie miałem również rehabilitację a do dziś chodzę na hydroterapię. Wykonują naprawdę kawał dobrej roboty więc może warto u nich popytać co to może być.

~Alkanatalka

~Alkanatalka

Aby ustalić przyczynę tego bólu warto zrobić odpowiednie badanie diagnostyczne. RTG czy USG mogą nic nie wykazać, dlatego warto zrobić badanie, które w 100% jest sprawdzone czyli rezonans magnetyczny. Takie badanie najszybciej zrobisz w Lux MED bo w ciągu kilku dni i nie trzeba mieć skierowania. Wtedy do ortopedy pójdziesz już z wynikiem i lekarz będzie miał czarno na białym co Ci dolega.

~donters

~donters

Po pierwsze wszystko powinno być skonsultowane z lekarzem. Może Ci się wydawać, ze jest to jedynie stłuczenie, jednak może sie okazać,że w kolanie jest złamanie. I jeśli noga nie zostanie odpowiednio nastawiona to moze dojśc do trudno wyleczalnych zrostów.
Po drugie pomaga rehabilitacja
Po trzecie dobrze jest zadbać o ustabilizowanie i o ochronę kolana. Poczytaj sobie o specjalnych opaskach http://www.os1st.pl/

~Ketekol

~Ketekol

Przypomniał mi się mój uraz kolana mega bolesny na szczęście już z niego wyszedłem teraz profilaktyczbie mój rehabilitant zalecił mi noszenie opaski kompresyjnej na kolano oraz co na początku mnie zdziwiło wkładek ortopedycznych. Okazało się że mam mega pronację stóp czyli takie nadmierne skręcebie co mogło wcześniej przyczynić się do mojego urazu kolano, które okazuje się przez złe ustawienie stóp było też niewłaściwie ustawione. Nie wiedziałem wcześniej, że stopy mogą mieć aż taki mega wpływ na resztę naszego organizmu. Rehabilitant zapisał mi dynamiczne wkładki ortopedyczne polskiej marki Footwave i używam ich do każdego obuwia tzn mam dwie pary do codziennego, które przekładam z butów do butów i jedne w wersji sports, które nam tylko w butach do biegania... i dzięki wielkie, że w końcu wyszedłem z tych wszystkich kłopotów kolanowych i stopowych i w końcu mogę biegać. Dzięki Jarek-mój super rehabilitant*

Danka59

Danka59

Może to tylko zwichnięcie albo stłuczenie - spróbuj dobrego plastra albo środka przeciwbólowego jak No Dol, a jak nie minie po tygodniu to do lekarza.

207993 danka59 Kobieta, 60 lat, Zabrze
~Rocka

~Rocka

Sama miałam niezły uraz po moich szaleństwach na rowerze i całe szczęście, że miałam przy sobie octanispt i help4 skin, dzięki temu zanim dotarłam do domu nic mi się nie paprało na nodze. Mam fajnego rehabilitanta, który zawsze pomaga mi i tłumaczy jakie robić ćwiczenia i wspomagać stawy.

~Wenus 3

~Wenus 3

Rocka ja też go mam w domu i jak dla mnie fajnie się po nim wszystko goi. Nie trzeba się martwić, że rana ropieje albo strupek jest mega olbrzymi. Patrząc na pogodę i zapęd do jazdy rowerem moich dzieci, pewnie będą szaleństwa w lesie.

~Szymon541

~Szymon541

Jak stłuczenia i otarcia, to faktycznie help4skin będzie dobrym wsparciem dla skóry i zdecydowanie się sprawdzi. Gorzej jak masz porządną stłuczkę. Wtedy nie bagatelizuje się bólu i szuka ortopedy. Już to raz przeżyłem.

~Dominika334

~Dominika334

Tak przez internet to ciężko stwierdzić, najlepiej jak pójdziesz i skonsultujesz to z lekarzem, w cinis med na Wilanowie są dobrzy specjaliści

~Mariola22

~Mariola22

Help4skin na otarcia jest całkiem niezły i zabezpiecza ranę przed infekcją. Nie robi się wielki strup i można się normalnie poruszać.