Forum Projekt Zdrowe kolano

Jak sobie pomóc z okropnym, przeciążeniowym bólem kolana?

~m...l

~m...l

Witam, od jakiegoś czasu mam okropny, przeciążeniowy ból kolana (rzepki). Wczoraj wieczorem nie dałem rady zgiąć nogi do końca, z trudem prostowałem. W dzień jest lepiej. Kupiłem i stosuję Flexagen forte, a dzisiaj także taśmy kinezjologiczne KINO2 i do niej mam kilka pytań. W jaki sposób mam je zakładać, ponieważ na youtube jest wiele sposobów, aby było to skuteczne i pomagało w ćwiczeniach? Ile czasu można nosić jedną taką taśmę? Można w niej spać? Zakładać na zwykłe dni czy treningowe?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daria Kiełek

~Daria Kiełek

Z kolanami nie ma żartów więc lepiej wybrać się z tym bólem do specjalisty, może zalecą jakąś rehabilitację. Swego czasu chodziłam na masaże do CMD w Wawie, które bardzo mi pomogły. Jeszcze za dzieciaka miałam kontuzję łękotki i gdyby nie rehabilitacja w klinice to pewnie do dziś odczuwałabym ból przy zginaniu i prostowaniu nogi.

~Mariusz1990

~Mariusz1990

A czy badał Cię specjalista? Takie taśmy i suplementy to najczęściej tymczasowe wyjście. Może Twoja dolegliwość wymaga zabiegu lub operacji? Serio, pomyśl o tym. Ja miałem tak z łokciem jak Ty z kolanem i ulgę i koniec bólu poczuem dopiero po operacji w klinice handproject.pl. Wcześniej równiez ochraniacze, kolagen itp. ale ulga była tymczasowa.

~Helmor

~Helmor

Polecam uważać z treningami. Takie nierozważne trenowanie może prowadzić do znacznych przeciążeń kolana oraz w konsekwencji do problemow zdrowotnych. A jak już raz zniszczysz sobie stawy to ich nie odbudujesz. Najlepiej jest zaczynać rozgrzewką i jak czujesz bóle w stawach to nie powinieneś kontynuować ćwiczeń. Polecam równiez skonsultować problem z fizjoterapeutą albo z lekarzem ortopedą albo specjalistą od rehabilitacji.Niech on wyrazi opinie
Dobre oraz ochronne działanie na stawy maja równiez takie opaski: http://www.os1st.pl/ Stabilizują i zmniejszają ból podczas uprawiania sportu.

~Onn3456

~Onn3456

Najlepiej byłoby jeszcze raz dopytać się fizjoterapeuty co możesz robic. Stawy bardzo łatwo jest uszkodzić jednak potem trudno jest taki staw naprawić o ile jest to w ogóle możliwe. Opaski pomagają w pewnym stopniu jednak nie niweluja przyczyn. Dobrze będzie również nie ustawiać sobie planu treningowego samodzielnie, ale skonsultować się z trenerem, który ma doświadczenie w pracy z osobami po kontuzjach.

Z naturalnych maści, polecam ten żel rozgrzewający
https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/thermolka-rozgrzewajacy-zel.html
Polecany jest w leczeniu bólu mięśni i stawów. I moze być stosowany pomocniczo.

~Eiki

~Eiki

Myślę, że najlepiej zasięgnąć porady od specjalisty. Dobry ortopeda jest w CInis mech, jeżeli szukać kogoś z Warszawy i nie tylko

Ewa_1

Ewa_1

Musisz iść do specjalisty. W alto w Gdansku są super fizjo (jeśli jesteś z trójmiasta lub okolic) to warto się wybrać.

257595 ewa-1 Kobieta, 39 lat, Gdańsk