Forum Projekt Zdrowe kolano

Jak sobie pomóc z okropnym, przeciążeniowym bólem kolana?

~m...l

~m...l

Witam, od jakiegoś czasu mam okropny, przeciążeniowy ból kolana (rzepki). Wczoraj wieczorem nie dałem rady zgiąć nogi do końca, z trudem prostowałem. W dzień jest lepiej. Kupiłem i stosuję Flexagen forte, a dzisiaj także taśmy kinezjologiczne KINO2 i do niej mam kilka pytań. W jaki sposób mam je zakładać, ponieważ na youtube jest wiele sposobów, aby było to skuteczne i pomagało w ćwiczeniach? Ile czasu można nosić jedną taką taśmę? Można w niej spać? Zakładać na zwykłe dni czy treningowe?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daria Kiełek

~Daria Kiełek

Z kolanami nie ma żartów więc lepiej wybrać się z tym bólem do specjalisty, może zalecą jakąś rehabilitację. Swego czasu chodziłam na masaże do CMD w Wawie, które bardzo mi pomogły. Jeszcze za dzieciaka miałam kontuzję łękotki i gdyby nie rehabilitacja w klinice to pewnie do dziś odczuwałabym ból przy zginaniu i prostowaniu nogi.

~Mariusz1990

~Mariusz1990

A czy badał Cię specjalista? Takie taśmy i suplementy to najczęściej tymczasowe wyjście. Może Twoja dolegliwość wymaga zabiegu lub operacji? Serio, pomyśl o tym. Ja miałem tak z łokciem jak Ty z kolanem i ulgę i koniec bólu poczuem dopiero po operacji w klinice handproject.pl. Wcześniej równiez ochraniacze, kolagen itp. ale ulga była tymczasowa.