Skocz do zawartości
Forum

Rezonans magnetyczny kolana


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robiłam ostatnio rezonans magnetyczny kolana. Mam podwyższony sygnał z cechami naderwania więzadła pobocznie piszczelowego oraz nieprawidłowy podwyższony sygnał w obrazach T1 i T2 wskazujący na szczelinę pęknięcia bez przemieszczenia łąkotki przyśrodkowej. Czy będzie potrzebny zabieg artroskopii? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Nieckarolina

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Byłam już z tym kolanem u dwóch specjalistów, którzy twierdzą, iż zabieg artroskopii nie jest konieczny, ponieważ w moim wieku łąkotka powinna się sama zrosnąć ( mam 14 lat ). Natomiast ja się obawiam, czy to jest prawda, czy też nie. Minął już ponad miesiąc od urazu, a kolano bardzo boli przy zginaniu, co jest prawie niemożliwe. I ile mogłoby potrwać takie zrastanie łąkotki? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam 25 lat i Pół roku temu obudziłam się z bólem i obrzękiem kolana. Z godziny na godzinę było coraz gorzej. Nie mogłam stawać na nodze, ani jej zgiąć.
Poszłam prywatnie do ortopedy, zlecono mi RTG, USG i MR stawu kol. Na wynikach nic nie wyszło prócz 'Nieco zwiększonej ilości płynu w Jamie stawu" (MR).
Leczenie się rozeszło bez Konkretnej diagnozy. Po 2 msc-ach )wróciłam do pracy.
Obecnie bez zmian, nosze ortezę, biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe. Noga boli z dnia na dzień coraz bardziej... CO ROBIĆ???

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, byłam już w sumie u trzech specjalistów Ortopedii, dwóch z nich twierdzi to samo ;" Gołym okiem widać, że z kolanem jest coś nie tak... "
Oprócz tego co opisałam wcześniej mam bardzo duży przeprost szczególnie w tym lewym kolanie, a pierwszy odtopeda stwierdził u mnie objaw Godfrey'a..
30.11.2016r. Mam kontrole u Ortopedy ( 4-tego już), 07.12.2016r. idę do Chirurga ( mają mi sprawdzić drożność czegoś tam...) a 13.122016r. mam wizytę u reumatologa.
Kolano z dnia na dzień coraz bardziej boli, nie puchnie więcej już, ale boli mnie przednia i boczna-wewnętrzna strona kolana tak jakby ktoś wwiercał mi się w kość.
Żadne maści mi nie pomagają..
Jestem już tym zmęczona, i nie mogę obecnie podjąć pracy, choć bardzo jej potrzebuję :(

Odnośnik do komentarza

A może warto powtórzyć badania, ale na najnowocześniejszym sprzęcie. Też jestem po urazie, w tym wypadku stawu skokowego i z powodu dotkliwego bólu aż rok po skręceniu powtarzałam badania w Helimedzie w Katowicach na super nowoczesnym sprzęcie. Teraz wybieram się do chirurga traumatologa, żeby ocenił wyniki i zalecił ewentualne dalsze kroki i środki.

Odnośnik do komentarza

Dr n. med. Szymon Kujawiak
Witam,
Aby podjąć ostateczną decyzję musiałbym zbadać staw kolanowy jednak opierając się jedynie na rezonansie zabieg artroskopii jest konieczny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Czy sam rezonans wystarczy do zdiagnozowania uszkodzonych więzadeł krzyżowych?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...