Forum Projekt Zdrowe kolano

Rezonans magnetyczny kolana

~n...m

~n...m

Witam. Robiłam ostatnio rezonans magnetyczny kolana. Mam podwyższony sygnał z cechami naderwania więzadła pobocznie piszczelowego oraz nieprawidłowy podwyższony sygnał w obrazach T1 i T2 wskazujący na szczelinę pęknięcia bez przemieszczenia łąkotki przyśrodkowej. Czy będzie potrzebny zabieg artroskopii? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Szymon Kujawiak

Odpowiedź eksperta

Witam,
Aby podjąć ostateczną decyzję musiałbym zbadać staw kolanowy jednak opierając się jedynie na rezonansie zabieg artroskopii jest konieczny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

138749 dr-n-med-szymon-kujawiak Mężczyzna, 37 lat, Poznań
~Nieckarolina

~Nieckarolina

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Byłam już z tym kolanem u dwóch specjalistów, którzy twierdzą, iż zabieg artroskopii nie jest konieczny, ponieważ w moim wieku łąkotka powinna się sama zrosnąć ( mam 14 lat ). Natomiast ja się obawiam, czy to jest prawda, czy też nie. Minął już ponad miesiąc od urazu, a kolano bardzo boli przy zginaniu, co jest prawie niemożliwe. I ile mogłoby potrwać takie zrastanie łąkotki? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź!

Maya1991

Maya1991

Witam,
Mam 25 lat i Pół roku temu obudziłam się z bólem i obrzękiem kolana. Z godziny na godzinę było coraz gorzej. Nie mogłam stawać na nodze, ani jej zgiąć.
Poszłam prywatnie do ortopedy, zlecono mi RTG, USG i MR stawu kol. Na wynikach nic nie wyszło prócz 'Nieco zwiększonej ilości płynu w Jamie stawu" (MR).
Leczenie się rozeszło bez Konkretnej diagnozy. Po 2 msc-ach )wróciłam do pracy.
Obecnie bez zmian, nosze ortezę, biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe. Noga boli z dnia na dzień coraz bardziej... CO ROBIĆ???

182417 maya1991 Kobieta, 26 lat, Szczawno-Zdrój

Odpowiedź eksperta

Szanowna Pani,
Objawy, zwłaszcza ze względu na czas, są bardzo niepokojące. Sugeruję pilną, ponowną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,

Maya1991

Maya1991

Dzień dobry, byłam już w sumie u trzech specjalistów Ortopedii, dwóch z nich twierdzi to samo ;" Gołym okiem widać, że z kolanem jest coś nie tak... "
Oprócz tego co opisałam wcześniej mam bardzo duży przeprost szczególnie w tym lewym kolanie, a pierwszy odtopeda stwierdził u mnie objaw Godfrey'a..
30.11.2016r. Mam kontrole u Ortopedy ( 4-tego już), 07.12.2016r. idę do Chirurga ( mają mi sprawdzić drożność czegoś tam...) a 13.122016r. mam wizytę u reumatologa.
Kolano z dnia na dzień coraz bardziej boli, nie puchnie więcej już, ale boli mnie przednia i boczna-wewnętrzna strona kolana tak jakby ktoś wwiercał mi się w kość.
Żadne maści mi nie pomagają..
Jestem już tym zmęczona, i nie mogę obecnie podjąć pracy, choć bardzo jej potrzebuję :(

Odpowiedź eksperta

Szanowna Pani,
Objaw bólu od strony wewnętrznej kolana może świadczyć o uszkodzeniu łąkotki przyśrodkowej. Jeżeli takie rozpoznanie się potwierdzi będzie Pani wymagała artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,

Maya1991

Maya1991

Rozumiem, i dziękuję za odpowiedzi.
Wcześniej lękotka była ok względem wyników, możliwe, żeby w takim czasie się coś zmieniło?
Pozdrawiam.

Agnieszka_1990

Agnieszka_1990

A może warto powtórzyć badania, ale na najnowocześniejszym sprzęcie. Też jestem po urazie, w tym wypadku stawu skokowego i z powodu dotkliwego bólu aż rok po skręceniu powtarzałam badania w Helimedzie w Katowicach na super nowoczesnym sprzęcie. Teraz wybieram się do chirurga traumatologa, żeby ocenił wyniki i zalecił ewentualne dalsze kroki i środki.

172545 agnieszka-1990 Mężczyzna, 27 lat, Łódź