Skocz do zawartości
Forum

Problemy skórne na twarzy POMOCY


Gość Paulinee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od 1,5 roku borykam się z nieprzyjemnymi krostami na twarzy. Cała broda nos i policzki wraz z czołem są pokryte licznymi zaskórnikami. Zwłaszcza okolice brody a dokładnej jej boki w okolicy ust pokryte są dużymi wypukłymi krostami bez zaczerwienienia. Po naciśnięciu wyplywa z nich biała maź. Gdy staram sie czyścić to poprzez manualne wyciskanie krosty na drugi dzien pęcznieją jeszcze bardziej i sa zaczerwienione. Borykam się również z prosakami aczkolwiek one po usunięciu nie wracają w tym samym miejscu a innym.
Odbyłam wizytę u dermatologa w celu pozbycia sie problemu. Niestety wszystkie przepisane leki: acnatac,acnelek,benzacne, epiduo forte,davercin nie poprawiły w ogóle stanu skory. Udałam się wiec do lekarza medycyny estetycznej który zaproponował leczenie przy użyciu kwasów. Trwało to 7 miesiecy i faktycznie rozpuściłyśmy wszystkie zaskórniki aczkolwiek nawracaly nowe. Lekarz stwierdził, ze jestem na coś uczulona co wywołuje takie efekty. Prawdopodobnie jajka. Nie robiłam badań aby potwierdzić tezę lekarza.
Wykluczylysmy nieodpowiednia higienę twarzy lub źle dobrane kosmetyki.
Napotkałam na forach wątek o problemie z hormonami i wizycie u endokrynologa. Zastanawiam sie czy to dobry wybor.
Czy ktoś miał podobne problemy ? Chętnie usłyszę wszelkie rady w tym temacie. Zaznaczam ze mam 24 lata .
Moje wesele jest już za rok i chciałabym pozbyć sie problemu do tego czasu. Z góry dziękuje za każda odpowiedz!
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...