Forum Problemy skórne

Jak wyleczyć niedoskonałości cery?

~j...l

~j...l

Mam 14 lat, jestem w II klasie gimnazjum a z trądzikiem męcze się od 6 klasy z tego co pamiętam. Są momenty w której moja cera wygląda w miarę ładnie np w połowie kwietnia nie miałam ani jednej krostki na twarzy ale teraz nagle mnie zsypało i właśnie mam takie "powroty" . Staram się unikać wszystkiego co słodkie i gazowane. Pielęgnuje twarz tak jak potrzeba używam różnych maści np Benzacne , żeli np żel Epiduo po pierwszym użyciu mi pomógł ale teraz nie pomaga i nie wiem dlaczego. Ostatnio kupiłam też żel anida derm i jeszcze bardziej pogorszył moja skórę. Próbowałam też domowych sposobów np sok z cytryny który miał za zadanie wybielić przebarwienia . Albo tonik domowy z rumianku i cytryny , smarowalam również aspiryną i pomagała.. ale przez jakiś czas. Dzisiaj kupiłam w aptece maść arnikową , mam nadzieję że chociaż trochę pomoże mi w tym koszmarze. Jeżeli gdzieś wychodzę zakrywam to podkładem, korektorem i pudrem chociaż i tak jest to widoczne.I suche skórki również uprzykrzają mi życie właśnie jak chce zamaskować te moje niedoskonałości. Jestem już tym zmęczona :( Pomocy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

monia monia

monia monia

OSTATNI ZACZEŁAM STOSOWAĆ LILIU Z MOLECULAR PROJECT NA WŁOSY I SKÓRĘ WIDZĘ EFEKTY SĄ ZADOWALAJĄCE

202347 monia-monia Kobieta, 21 lat, Zabrze
~Gagan

~Gagan

Jesteś bardzo młoda, może warto oprócz terapii od dermatologa, wspomóc się naturalnymi produktami, jak marokańskie olejki, które dezynfekują, niwelują blizny i ślady po wypryskach, odpowiednio pielęgnują skórę. Warto poczytać o pielęgnacji cery nastolatka naturalnymi preparatami:)