Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć trądzik na czole?


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od około 2-3 lat mam trądzik na czole, najczęściej między brwiami. Czasami są 3-4 krostki tylko w obszarze brwi, a innym razem wysypie mnie nawet na brodzie, nosie i całym czole (ale nadal jest to kwestia od 6 do 10 mniejszych i większych krostek). Do tego są zaskórniki na całej brodzie, nosie i w niektórych miejscach na policzkach. Odżywiam się dobrze, zazwyczaj domowe jedzenie mamy oraz owoce i warzywa, czasami jakieś słodycze i raz na parę miesięcy fast food. Kiedyś piłam dużo mleka, jadłam często czekoladę, jednak po ograniczeniu nabiału i kakao do minimum, nie zauważam jakichkolwiek zmian. Dbam o higienę twarzy, myję ją rano i wieczorem, nawilżam i tonizuję. Mama twierdzi, że każdy przez trądzik musi przejść i nie powinnam się przejmować, jednak całe moje czoło jest w wielkich dziurach i co drugi pryszcz, czy bym go wycisnęła, drapała, czy bym go nawet nie dotknęła, zostawia po sobie, najczęściej, strupa po którym robi się dołek. Moje pytanie - czy faktycznie przesadzam i po prostu mam zaczekać, czy powinnam namówić mamę na wizytę u dermatologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...