Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się trądziku u 15-latka?


Gość a...u

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem chłopcem, mam 15 lat i mam dość mojego trądziku. Wszystkie dziewczyny sie ode mnie odsuwają. Chcę w końcu z tym coś zrobić. Wywaliłem kupe kasy u dermatologa na tabletki, maści i nic nie pomagało, kompletnie nic. Teraz chcę coś z tym zrobić. Jaki zabieg by był najlepszy np. laser czy kwas i jaki. Podpowiem że trądzik mam bardzo obfity na całej twarzy, troche szyi, plecy i klatka piersiowa (góra)

Odnośnik do komentarza

Głównie stosuje się retinoidy,czyli pochodne witaminy A np. zorac,differin, atrederm. Są dostępne na receptę,wiec najlepiej iść do dermatologa lub lekarza rodzinnego. Nie radzę używać retinoidow wewnetrznie z uwagi na skutki uboczne. Poza tym lekarz powie jak stosować. W drogeriach i aptekach można kupić kremy typu epiduo,lub inne. Najlepiej poradzić się ekspedientki.

Odnośnik do komentarza

Trądzik w tym wieku to normalna sprawa, każdy to przechodził - jedni trochę mocniej. Nie ma jednego sprawdzonego sposobu aby pozbyć się trądziku, laser również nie daje Ci takiej gwarancji co jedynie może złagodzić stany zapalne. Opisz co już testowałeś, czasami trzeba zmienić więcej niż używać tylko krem lub maść.

Co na opuchliznę? Sprawdzone sposoby!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...