Forum Problemy skórne

blizny jak usunąć

~majelka

~majelka

co może skutecznie pomóc na blizny po poparzeniu? Córka poparzyła sobie rękę i została niestety paskudna blizna, dobrze że jest teraz jesień to ciągle chodzi w długich rękawach i tak to jej nie doskwiera ale jak tylko w domu przebierze sie w krótki rękawek to zaraz zaczyan narzekać na tą bliznę, co można zrobić, czy plastry silikonowe coś dają?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~misiakasia

~misiakasia

Pewnie, zwłaszcza, jesli blizna jest świeża. Ja stosowałam je na bliznę pozabiegowa, która teraz jest właściwie ledwie widoczna, zupełnie mi nie przeszkadza. Myślę, że jak najbardziej spróbować warto.

~majelka

~majelka

stosowaliśmy te plastry sutricon przez jkieś 2 miesiace, efekt jest super, blizna jest prawie niewidoczna, a na pewno nie rzuca się w oczy, nie było tez problemem samo naklejanie, w ciągu dnia nic się tam nie zwijało ani nie rolowało

~Olahlapacz

~Olahlapacz

Dobrze sprawdzają się maści na blizny np. Contratubex czy cepan, trzeba je stosować kilka razy dziennie nawet 3 miesiące. U mnie sprawdził się tez laser frakcyjny CO2, tylko trzeba się przygotwać na conajmniej 8 zabiegów raz w miesiącu i trochę to boli po samym zabiegu, ale rezultaty są tego warte. Miałam zabiegi przprowadzane w kłonicę dr legrand i bardzo jestem zadowolona, pracuje tam świetnie pani doktor.

~majelka

~majelka

od maści lepiej wypróbować plastry, te sutricon są często polecane przez dermatologów i praktycznie na każdą bliznę można nakleić, koleżanka naklejała swojej córci nawet na czoło, dla dzieci są takie z rysunkami więc młoda byla zadowolona że ma taką spoko stylówę

~Sabinapol

~Sabinapol

Ja polecam laser frakcyjny CO2 plus maści oparte o silikony. Sama miałam bliznę po oparzeniu na ręce i właśnie to połączenie dało radę. Sam zabieg nie jest komfortowy bo zaraz po jest silne pieczenie i obrzęk ale serio warto się poświecić. Teraz mam wyrównana strukturę skory i prawie niewidoczne miejsce oparzenia. Terapia trochę trwała bo w sumie około roku,ale było warto. Zabiegi robiłam u pani doktor chirurg w klinice dr legrand, polecam.

~Wiktoria12341

~Wiktoria12341

Sabinapol a czy mogłabyś napisać coś więcej o przebiegu zabiegu itp?

~Sabinapol

~Sabinapol

Zabieg jest trochę bolesny, zaraz po mocno piecze skóra .na drugi dzień miałam opuchliznę i taka brązowa siateczkę na skórze, potem to się łuszczylo. Myśle,ze to łuszczenie utrzymywało się około 3~4 dni. Potem skóra była super gładka i z każdym zabiegiem coraz lepsza. Polecam ten zabieg!

~klarata

~klarata

U mnie na blizny całkiem nieźle pomógł bio-oil, fakt że cała kuracja to minimum trzy miesiące ale leser to też kilka zabiegów a koszt też dużo wyższy niż olejku, dlatego uważam że zanim pójdziesz na leser warto spróbować czegoś prostszego

~Janja88

~Janja88

Oj, nie dla mnie ten laser. Wystarczy mi wspomnienie bólu, gdy się wywaliłam na rolkach (i stąd blizny). U mnie super sprawdziły się plastry sutricon, blizny są leddwie widoczne teraz (a naklejałam je dobre 3 miesiące).