Skocz do zawartości
Forum

trądzik dojrzały, kuracja witaminą a, dermatologia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o porady w zakresie kuracji witaminą a (izotek), który stosowany jest na trądzik. Mam 26 lat, kilka dni temu wybrałam się do dermatologa (ponoć wybitnego, dobrego, polecanego) z prośbą o pomoc w wyleczeniu trądziku, który nadal występuje pomimo wieku. Dodam, że nie mam poważnych problemów z cerą, w ostatnim jednak znacznie się on nasilił, mam więcej wyprysków i bardzo przetłuszczającą się skórę twarzy (wypryski ropne - żuchwa i boczne części czoła, przetłuszczanie się skóry w strefie T).
I to właśnie największy problem, ponieważ podkłady i dobre kosmetyki nie dają rady. W czasie studiów miałam ładniejszą cerą niż obecnie. Mogę powiedzieć, że nie miałam nigdy poważnych problemów z cerą. Byłam pewna że z wiekiem trądzik ustąpi całkowicie. Nigdy nie używałam kremów ani maści i leków przeznaczonych na tego typu problemy skórne. Po pierwszej wizycie u dermatologa dostałam propozycję leczenia witaminą a, mimo, że słyszałam jak bardzo inwazyjna jest to kuracja i jak negatywnie wpływa na organizm. Poprosiłam o łagodniejszą formę leczenia w postaci maści - leku. Przepisano mi maść Acnatac. Dostałam skierowanie na zbadanie prolaktyny. Nigdy nie stosowałam środków antykoncepcyjnych. Czy nie powinnam najpierw poszukam źródła problemy aby rozpocząć leczenie antybiotykami i tym bardziej odłożyć w czasie leczenie witaminą a. (na którą i tak chyba nigdy się nie zdecyduję). Być może problemem są hormony?
Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza

Masz racje , że chcesz najpierw zrobić badania. Dotychczas nikt nie wymyślił nic lepszego niż retinoidy , czyli pochodne witaminy A. Działają nie tylko na trądzik , ale również przeciwzmarszkowo . Z tym ,że nie radziłabym Ci stosowania tabletek ponieważ mają wiele działań niepożądanych. Skup się raczej na kremach. Możesz również stosować pillingi lub toniki z zawartością kwasów np. kwasem migdałowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...