Forum Problemy skórne

trądzik dojrzały, kuracja witaminą a, dermatologia

adkagratka

adkagratka

Witam. Bardzo proszę o porady w zakresie kuracji witaminą a (izotek), który stosowany jest na trądzik. Mam 26 lat, kilka dni temu wybrałam się do dermatologa (ponoć wybitnego, dobrego, polecanego) z prośbą o pomoc w wyleczeniu trądziku, który nadal występuje pomimo wieku. Dodam, że nie mam poważnych problemów z cerą, w ostatnim jednak znacznie się on nasilił, mam więcej wyprysków i bardzo przetłuszczającą się skórę twarzy (wypryski ropne - żuchwa i boczne części czoła, przetłuszczanie się skóry w strefie T).
I to właśnie największy problem, ponieważ podkłady i dobre kosmetyki nie dają rady. W czasie studiów miałam ładniejszą cerą niż obecnie. Mogę powiedzieć, że nie miałam nigdy poważnych problemów z cerą. Byłam pewna że z wiekiem trądzik ustąpi całkowicie. Nigdy nie używałam kremów ani maści i leków przeznaczonych na tego typu problemy skórne. Po pierwszej wizycie u dermatologa dostałam propozycję leczenia witaminą a, mimo, że słyszałam jak bardzo inwazyjna jest to kuracja i jak negatywnie wpływa na organizm. Poprosiłam o łagodniejszą formę leczenia w postaci maści - leku. Przepisano mi maść Acnatac. Dostałam skierowanie na zbadanie prolaktyny. Nigdy nie stosowałam środków antykoncepcyjnych. Czy nie powinnam najpierw poszukam źródła problemy aby rozpocząć leczenie antybiotykami i tym bardziej odłożyć w czasie leczenie witaminą a. (na którą i tak chyba nigdy się nie zdecyduję). Być może problemem są hormony?
Proszę o rade.

144599 adkagratka Kobieta, 27 lat, katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kingak2

kingak2

Masz racje , że chcesz najpierw zrobić badania. Dotychczas nikt nie wymyślił nic lepszego niż retinoidy , czyli pochodne witaminy A. Działają nie tylko na trądzik , ale również przeciwzmarszkowo . Z tym ,że nie radziłabym Ci stosowania tabletek ponieważ mają wiele działań niepożądanych. Skup się raczej na kremach. Możesz również stosować pillingi lub toniki z zawartością kwasów np. kwasem migdałowym.

186107 kingak2 Kobieta, 59 lat, Kraków