Skocz do zawartości
Forum

Pokrzywka dermograficzna. Jak się tego pozbyć raz na zawsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pokrzywkę dermograficzną. Nie mam pojęcia czemu ona się pojawiła.Cały czas jem to samo itp. Zaczęło się jakoś w styczniu. Trochę swędziała mnie skóra a z każdym tygodniem coraz bardziej i bardziej aż w końcu skóra robiła się czerwona w miejscu drapania, po chwili pojawiał się mocny świąd i specyficzne bąble. Po około godzinie wszystko znika. Myślałam na początku że to zwykła pokrzywka że może proszek albo jakieś produkty spożywcze ją wywołują ,albo moja praca (pracuję ze środkami chemicznymi) ale jak mam kilka dni wolnego też się pokazuje. Miesiąc temu odkryłam że jest to prawdopodobnie pokrzywka dermograficzna. Robiłam sobie takie próby i jak przejechałam sobie po ręce ,albo innej części ciała np. paznokciem nawet delikatnie to minutka i już wyskakują bąble i strasznie mnie to miejsce wtedy swędzi i po godzince wszystko znika.Moje po prostu sobie rysować po skórze. Na razie nie byłam z tym u lekarza. Zaczęłam brać Zyrtec codziennie po jednej tabletce oraz pije codziennie wapno i ślady po potarciu są ale nic mnie nie swędzi oraz nie ma bąbli czyli coś to pomaga ale mi się wydaje że tylko na swędzenie. Brałam Zyrtec cały tydzień i teraz zobaczę co się będzie działo. Chciałabym się dowiedzieć czy da się to jakoś wyleczyć i czy taka pokrzywka mogłaby się uaktywnić po roku pracy z chemikaliami?

Odnośnik do komentarza

Niestety, pokrzywkę dermograficzną bardzo trudno jest wyleczyć. Jeśli nie wyeliminuje Pani czynników chorobotwórczych przypuszczalnie nigdy się Pani tego nie pozbędzie. Znam wiele przypadków, gdzie chorzy borykają się z chorobą wiele lat, wydali majątek na leki przeciwhistaminowe, które tylko zaleczają objawy a przyczyny pozostały.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka.szu

Witam, mialam taka pokrzywke kilka lat temu, przeczytałam wszystko co możliwe na necie żeby znaleźć jakiś cudowny lek co pomoże, byłam u różnych dermatologów/ alergologów - nic nie pomogło! Było coraz gorzej i gorzej, moje plecy po tym jak się podrapałam (siedziało nieziemsko ) wyglądały jakbym była biczowana. Straciłam wszystkie nadzieje na wyleczenie bo ciągnęło się to miesiącami a później latami- wszyscy dermatolodzy u których byłam mówili ze to trudno wyleczyć lub w ogóle to niemożliwe. Na forach ludzie cierpiący na to schorzenie potwierdzali opinie lekarzy.. Trafiłam w końcu do lekarza w podeszłym wieku (dermatolog i arelgolog) z wieloletnim doświadczeniem, który powiedział nonsens - taka pokrzywie DA SIĘ WYLECZYĆ !!! Przepisał mi Ranigast 150 plus antyhistaminowe ( nie pamietam w tym momencie nazwy) Od razu mówię ze jest to długotrwałe leczenie ale po jakimś roku nie miałam śladu po pokrzywce , minęło teraz już dobrych kilka lat i zero problemu :)

Odnośnik do komentarza

Ja już prawie nie mam pokrzywki i sama nie wiem co miało wpływ na to że zanikła. Sporadycznie od czasu do czasu bąble się pojawią ale są malutkie i prawie nie swędzą. Nie mam już tego że przejadę palcem po skórze i są kreski. Jest okey. Ogólnie brałam Zyrtec przez jakieś 2 miesiące i to po jednej tabletce na 3 dni, po tych trzech dniach pojawiała się znowu i tak któregoś dnia po prostu zaczęła zanikać. Dziękuję bardzo za odpowiedź, jak znów mi się pojawi to wypróbuję Pani metodę. Powodzenia w walce! ☺☺☺

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...