Skocz do zawartości
Forum

Sucha twarz i złuszczona skóra


Gość Jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jeronimo

Mam 27 lat. Od dwóch miesięcy po przebudzeniu mam suchą skórę twarzy i złuszczający się naskórek na policzkach na czole i białe suche pęcherzyki pod dolną wargą i obok kącików ust. Twarz po nasmarowaniu kremem nawilżjącym wygląda jeszcze gorzej. Dopiero około wieczora moja twarz i włosy wyglądają dobrze. Mam też łupież mimo, że myję włosy prawie codziennie, skóra głowy mnie nie swędzi a włosy nie sa tłuste.
Jak umyję głowę wieczorem szamponem przeciłupiezowym to 10 minut po kapieli mam całe czoło w złuszczonym białym naskórku. Jako nastolatek miałem łupież z powodu zaniedbywania chigieny włosów kiedy to w wakcje nie myłem głowy czasami nawet przez tydzień i wiem, że głowa swędzi a pod gorącą wodą swędzi jeszcze bardziej, a użycie szamponu przeciłupieżowego przez dwa tygodnie pomaga całkowicie. Teraz borykam się już dwa miesiące z łupieżem i stosowałem 3 najlepsze szampony przeciwłupieżowe i jest tak jak bym nic nie używał a pod gorącą wodą głowa tez mnie nie swędzi. Jak rozchylę włosy to widzę biały złuszczony naskóek a pomiędzy normalna skórę. Przyjmowałem witaminy "Centrum ON" przez dwa miesiące, witamine D 2000 j.m

Odnośnik do komentarza
Gość konopiafarmacja.pl

Na tą dolegliwość polecam Konopny krem do skóry. Konopny krem do skóry Carun zawiera olej konopny i wyciągi z całej rośliny Cannabis Sativa, które są niezwykle bogate w kannabinoidy, zwłaszcza CBD. Związki te posiadają wiele korzystnych właściwości farmakologicznych. Wśród nich są to działania przeciwzapalne i antybakteryjne. Ze względu na te właściwości, Carun konopny krem do skóry, został pionierem w przywracaniu równowagi u osób cierpiących na trądzik, egzemy lub mających suchą i podrażnioną skórę. Inne częste dolegliwości, w których konopny krem do skóry pomaga w ich leczeniu, obejmują swędzenie podrażnionej skóry, pęcherze i róże.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna82231

Jak skóra to się łuszczy to kolejny etap po prostu. Skórę trzeba dogłębnie nawilżyć. Świetną sprawą jest zabieg z produktem Restylane Skinboosters, który dogłębnie i długotrwale nawilży skórę. Można go stosować na twarz, szyję, dekolt i dłonie. 

Odnośnik do komentarza

Z problemami jak sucha skóra i łuszczenie mozna sobie poradzić nawilżając twarz wazeliną, płynami micelarnymi z aloesem. Wazelina działa bardzo dobrze i mozna nawet stosować ją pod oczy, na bardzo suchą skórę twarzy i ciała ponieważ utrzymuje wodę w skórze. Inne specyfiki nie działają tak dobrze lub działają krótko. Co do łupieżu to warto pójść do specjalisty jeżeli nie przechodzi po szamponie przeciwłupieżowym. Prawdopodobnie skóra głowy jest podrażniona i potrzebuje regeneracji, jeżeli chodzi o łupież to też jest kwestia tego jaki to rodzaj łupieżu. Specjalita powinien doradzić co do leczenia bo czesto jest tak że nawet specyfikami z apteki nie pomożemy sobie. Wizyta u trychologa powinna pomóc jeżeli chodzi o włosy, a dermatolog jeżeli chodzi o problemy skórne.

Odnośnik do komentarza

Może to kwestia złego doboru kosmetyków. Skóra w ten sposób się broni... Ale najlepiej byłoby pewnie zwrócić się do specjalisty skoro problem jest już tak uciążliwy i trwa długo. Ja mogę polecić z całego serca dr Joss-Wichman https://www.telemedycyna.mmcenter.pl/dermatologia wyprowadziła mnie z problemów skórnych, z którymi borykałam się dwa lata i żaden lekarz nie wiedział do tej pory co mi w ogóle jest ?

Odnośnik do komentarza

Kąpiel z dodatkiem soli pielęgnuje skórę ciała, ale także zapewnia relaks i regenerację sił. W określonych przypadkach może także mieć działanie lecznicze. Myślę, że na ten temat mogłabyś dowiedzieć się więcej z sieci czytając różne artykuły. Jeśli chcesz od razu kupić sole do kąpieli do zerknij na https://www.ceneo.pl/Sole_do_kapieli/Rodzaj:Kula.htm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...