Forum Problemy skórne

Czerwne i brązowe ślady po trądziku na plecach

~Dziew1569452czyna

~Dziew1569452czyna

Mam 15 lat i od tamtego roku wyskoczyły mi krostki na plecach ; / Ja je zaczęłam drapać ; // Właśnie niepotrzebnie bo teraz mam straszne ślady ( czerwone i brązowe ) są bardzo widoczne ; / nawet nie moge ubrać stroju kąpielowego bo to jest takie okropne ! ; /
Bardzo chciałabym się ich pozbyć ale nie wiem w jaki sposób ?!
Nie stać mnie na różne lasery i itp. ; /
Używałam jednej maści może troche pomogło ale to i tak widać ! ;/
Masakra ;(
Proszę o pomoc !! : )

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~olga

~olga

ja tez miejscami mam slady po krostkach i niestety niewiele z nimi zrobisz :( ja stosowałam wiele masci, bylam u dermatologa i nic nie pomoglo. z czasem te slady przygasaja ale beda zauwazalne... staraj sie ich nie podrazniac

karolinexxx

karolinexxx

jesli slady są stosunkowo nowe to mozna sie ich pozbyc najlepiej pprzez wizyte u dermatologa. jesli to stare slady to chyba juz niewiele zrobisz

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 34 lata, Karolkowo
dadaaria

dadaaria

jezeli slady sa swieze to posmaruj je mascia cynkowa ona goi i wysusza.

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
aanielkaa

aanielkaa

było drapać?? teraz to moze byc gorzej ich sie pozbyc niz jakbys nie drapala. moze dermatolog cos wymysli ale jesli sa to stare slady to moze byc problem

17 aanielkaa Kobieta, 39 lat, Kraków
Natalia Bator

Natalia Bator

Krost nigdy nie rozdrapujemy, bo mogą się sprzeciwić i pozostawić blizny. Kiedy pojawiają się krostki i zauważamy, że różnią się od krostek, które pojawiały się dotychczas, np. w dniach menstruacji, wtedy najlepiej zasięgnąć porady dermatologa. Teraz, gdy już powstały ślady po trądziku, również możesz zgłosić się do poradni dermatologicznej. Oprócz laserów, są jeszcze inne metody leczenia trądziku i blizn, np. kremy. Warto spróbować, może zminimalizuje ślady.

26 natalia-bator Kobieta, 32 lata, Lublin
Kulka17

Kulka17

a może stosuje jakieś kremy wybielające takie jakie stosuje się na blizny, z tego co wiem to one są dostępne w aptece.

13 kulka17 Kobieta, 25 lat, Tarnobrzeg
~kasiarzyna85

~kasiarzyna85

czasami kremy wybielające i peelingi nie pomagają, można spróbować kwasów, ale bywa, ze i to nie wystarczy. Ciężkie przypadki mogą skierować się do gabinetu kosmetycznego (podobno w Gabinecie Harmonia w Krakowie dośc dobrze usuwają takie zmiany) na zabieg laserowy.

karolinexxx

karolinexxx

mnie sie wydaje, ze takie zabiegi sa kosztowne, ale pewnosci nie mam bo nigdy nie stosowałam

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 34 lata, Karolkowo
Złośliwa

Złośliwa

najlepiej zrobisz jak pójdziesz do dermatologa. on zobaczy co ci jest i zadecyduje czy to skierować cię na zbiegi czy przypisać maści. Podejrzewam, że na pocżatku dostaniesz jakieś maści do smarowania a jak to nie pomoże to jakies zabiegi

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 34 lata, Warszawa
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

Odpowiedź eksperta

Witam,
Niestety samemu w domu nie zdziała Pani zbyt wiele. Oczywiscie mozna kupic wiele kremow rozjasniajacych, stosowac domowe pilingi, ale rezultaty prawdopodobnie nie zachwyca Pani. Jedynie mocne peelingi w połaczeniu z kremami rozjasniajacymi i odpowednia terapia daja szanse na pozbycie sie przebarwien.
Pozdrawiam serdecznie,

11046 lek-joanna-salkowska-wanat Kobieta, 0 lat
JustinaJust

JustinaJust

W sytuacji kiedy tradycyjne metody zawodzą, warto poszukać pomocy w profesjonalnej klinice, ja miałam problem z przebarwieniami na twarzy i dekolcie, długo z tym chodziłam aż w końcu udałam się do Kliniki Krajewski na konsultację i serię laserowych zabiegów - efekt jest taki, że dziś pokazuję się ludziom bez użycia najmniejszej ilości podkładu :)

210241 justinajust Kobieta, 26 lat, Płock