Forum Problemy skórne

Jak leczyć trądzik różowaty?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ewaa32

~ewaa32

mnie osobiscie najbardziej pomogly zabiegi kwasami. wczesniej leczylam sie dermatologicznie, ale bez jakiejs wielkiej poprawy. na szczecie trafialam do madclinic we wroclawiu i po regularnym zluszczaniu buzia zaczyna juz wychodzic na prosta ;) wazna jest systematycznosc! no i oczywiscie trzeba znaleźć specjaliste, zeby pomogl a nie jeszcze bardziej zaszkodzil

~Aganieszkaloc

~Aganieszkaloc

Serum z aplikatorem „rolką” do szybkiego ukojenie różnych objawów trądziku. Wielokrotne użycie wyraźnie wpływa na zmniejszenie zaczerwienienia oraz stanów zapalnych leczonej skóry.
EFEKT: redukcja objawów trądziku, zmniejszenie zaczerwienienia skóry
SKŁADNIKI AKTYWNE:
olej konopny – działa przeciwzapalnie, odżywczo i regenerująco na skórę
arnika – działa bakteriostatycznie i przeciwzapalnie
szałwia – działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, ściągająco
tymianek – działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie, ściągająco, tonizująco. Mocno wyczuwalny w kosmetyku
mięta – działa dezynfekująco, przeciwzapalnie, łagodząco i lekko znieczulająco
ZAWARTOŚĆ OLEJU KONOPNEGO 56 % produkt można znaleźć na konopiafarmacja pl

Mgr Anna Cymerman

Mgr Anna Cymerman

Odpowiedź eksperta

Trądzik różowaty jest schorzeniem przewlekłym. Pacjent powinien zdawać sobie sprawę, ze każdy rodzaj leczenia spowoduje czasowe uśpienie objawów natomiast w tym momencie nie ma metody, która pozwoli na stałe wyleczenie choroby.
Najlepsze efekty zabiegowe uzyskuje się przy początkowych etapach trądziku, czyli wtedy kiedy na skórze obecny jest tylko rumień. W tym wypadku można zastosować leczenie miejscowe, peelingi medyczne, np. Kwas azelainowy czy terapię światłem. Dobre efekty daje połączenie działania kwasu azelainowego z zabiegiem Dye-VL. Światło zastosowane w procedurze wycisza rumień, zamyka poszerzone naczynka i powoduje ograniczenie występowania nieprzyjemnych objawów trądziku, takich jak świąd, pieczenie czy nadmierne zaczerwienie skóry przy zmianach temperatury.
W przypadku trądziku różowatego bardzo istotna jest dieta. Zalecane jest ograniczenie spożywania cukru, przetworzonej żywności czy nabiału. Niewskazany jest również alkohol i papierosy. Istotne jest zadbanie o prawidłową florę bakteryjną, stosując probiotyki.

181318 mgr-anna-cymerman Kobieta, 28 lat, Kraków
~Tylkina

~Tylkina

Najnowsze badania wykazują, ze bardzo dobre działanie na trądzik wykazuje stosowanie olejku z konopii https://konopnysklep.com.pl/smartblog/17_czym-jest-olej-konopny.html - na stronie można poczytać sobie czym jest taki olej oraz w jakich sytuacjach pomaga.
Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które mają w składzie ten olej. Dobry krem powinien przede wszystkim nawilżać, chronić skórę i pomagać ją wyciszać. Powinien też zwierać składnik doraźnie wyrównujący jej koloryt.

Polecam również zmienić styl życia, wprowadzić zdrowe produkty żywieniowe do diety jak również pić dużo wody, To również będzie miało dobry wpływ na stan skóry.