Forum Problemy skórne

Roznosząca się swędząca wysypka w różnych miejscach ciała.

tytzo

tytzo

Witam, potrzebuję pomocy ze zdiagnozowaniem czym dokładnie może być wysypka widoczna na zdjęciach. Pojawiła się ona w lutym i utrzymuje się od tamtej pory. Jest mocno swędząca, początkowo pojawiła się tylko na obu łokciach, wtedy też po wizycie u dermatologa zacząłem smarować wysypkę maściami Belosalic oraz Baneocin. Powiedział, że jest to jakaś zwykła infekcja skórna, bez konkretów. Początkowo pomagało, lecz niedługo później nastąpił nawrót i krosty zaczęły się pojawiać także na przedramionach od spodu. Lekarz znowu zalecił smarowanie tym samy, tylko, że dłużej, nawet po zniknięciu wysypki. Obecnie wypryski pojawiły się także na dłoniach (w tym na palcach, głównie od góry, ale od wewnątrz też chyba zaczynają się pojawiać), nad piętą oraz po wewnętrznej stronie obu ud. Smarowanie wspomnianymi maściami wydaje się pomagać, ale gdziekolwiek bym nie smarował, wysypka zaczyna pojawiać się dalej w innych miejscach - jedna wielka walka z wiatrakami.

Piszę po pomoc, gdyż najwcześniej wizytę dam radę umówić na środę, a zaczynam się martwić. Czy ktoś jest w stanie pomóc? Pod spodem zdjęcia miejsc, w których występuje wysypka.

111777 tytzo Kobieta, 28 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

grechotka

grechotka

Hej, czy wyjaśnił się Twój problem z uczuleniem ? niestety mam podobny ...

169116 grechotka Kobieta, 34 lata, Łódź
~J.R.K

~J.R.K

Ponawiam pytanie poprzednika? Czy postawili Ci już diagnozę? Maż ma to samo. Maści od lekarza nie pomagają.

~Bialaanka

~Bialaanka

Mam to samo i z nikad pomocy moja wysypka pojawia się kiedy wychodzi słońce i trwa przez całe lato. Pomaga maść oxykort

~savvy

~savvy

Jeśli nie jest to świerzb, to może być to dermatitis herpetiformis - wysypka, która towarzyszy wrażliwości na gluten w jedzeniu i jest częstym symptomem celiakii (wbrew nazwie, nie jest wywołana wirusem Herpes Simplex). DH charakteryzuje się symetrią (zazwyczaj), czyli występowaniem po obu stronach ciała, co może odróżniać to od świerzbu.