Forum Problemy skórne

Dieta i Higiena atopowe zapalenie skóry

ewelina1105

ewelina1105

Witam
U mojej córci (1,5 roku) zdiagnozowano dzisiaj atopowe zapalenie skóry.
Co jej podawać do jedzenia i do picia?
I czym najlepiej ją myć , kąpać , żeby bardziej jej nie zaszkodzić?
Od dermatologa dostałam maść i krem Hydrogalen (jestem w Niemczech). Ale na tym się skończyło lekarz nie powiedział co ma jeść i jak dbać w tym okresie o jej higiene.
Proszę o pomoc :)

127488 ewelina1105 Kobieta, 25 lat, Lindau Bodensee

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~toleranka

~toleranka

godnym polecenia kremem na AZS jest Dermaveel, nowość na rynku. Łagodzi takie objawy jak suchość i szorstkość, swędzenie, zaczerwienienie. Pomaga wzmocnić skórę, zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Bezpieczny dla dzieci bo bez parabenów i sterydów.

~KajaKocińska

~KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

~KajaKocińska

~KajaKocińska

U nas sprawdził się naturalny środek na ból, o którym możesz poczytać więcej i zamówić na https://stopbol.pl/ . Atopowe zapalenie skóry towarzyszy mi od dzieciństwa i wszelkie leki pomagały tylko na krótki okres czasu, bo choroba prędzej czy później nawracała. Dopiero po tym preparacie zaczęłam odczuwać długotrwałą ulgę od bólu i świądu więc naprawdę polecam :)

~Marta2210

~Marta2210

Moja córka ma atopowa skórę od urodzenia. Ja używam preparatów Exomega Control, do mycia żelu 2 w 1, a do smarowania balsamu. Bardzo ważne jest aby używać tych preparatów jednocześnie, bo przy atopowej skórze nie wolno stosować mydeł, które wysuszają. Te emolienty bardzo poprawiają stan skóry.

~Maria22224

~Maria22224

Ten balsam polecil nam pediatra. Mialam ten sam problem - córka ciagle sie drapala, po nocach placz. Teraz jest o wiele lepiej. Sytuacja poprawiła sie diametralnie