Skocz do zawartości
Forum

Cofnięcie darowizny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,przepraszam,że umieszczam to pytanie na forum które tak na prawde dotyczy zdrowia,ale nigdzie nie moge uzyskać jednoznacznej odpowiedzi,a być może wśród Was znajduje się tu prawnik. Chodzi o to,że moja babcia(82 lata) jakieś 25 lat temu przepisała swój dom oraz działki córce,która obecnie jest osobą zaginioną - dwukrotnie - pierwszy raz odezwała się do nas po roku naszego szukania,następnie odzywała się jakiś czas,a poźniej znów kontakt się urwał.W rozmowach z nami wypowiadała się,że ma zamiar jechać do Kanady,faktycznie wyjechała,raz nawet stamtąd do nas zadzwoniła,a potem to już zero kontaktu do dziś(2 lata ).Policja sprawdziła billingi i faktycznie numer z którego dzwoniono do mojej babci,był numerem kanadyjskim.Niestety,w Kanadzie nie figuruje nigdzie jej imie i nazwisko,najprawdopodobniej wyjechała na fałszywych papierach.Ciocia jest osobą chorą psychicznie,boimy sie, że może tam narobić jakiś głupot ,jej akty własności(wiemy,że je ma ze sobą)mogą wpaść w nie powołane ręce i cały majątek babci pójdzie na zmarnowanie. Moje pytanie brzmi : Czy babcia może cofnąć jej darowniznę(w momencie przepisywania całego majątku,ciocia była zdrowa psychicznie) i dodatkowo,czy osobę zaginioną i chorą psychicznie która w ostatnim czasie leczyła się psychiatrycznie można ubezwłasnowolnić? Bez jej obecności w sądzie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...