Skocz do zawartości
Forum

Zachowek dla przyrodniej siostry


Gość Anonimowy anonimowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowy anonimowy

Witam mam problem który mnie męczy i chciałem się dowiedzieć parę rzeczy odziedziczylem w zeszłym roku mieszkanie własnościowe kawalerka po dziadkach w testamencie mi zapisali wszystko i dziadek i babcia mieli jednego syna mojego tatę ale ze tata zmarł dawno temu to zapisali mi wszystko i po śmierci babci bo zmarła jako ostatnia przyjąłem spadek u notariusza w całości mieszkanie i pieniądze wbanku minęło z 3 miesiące odezwała się jakaś pani której nie znam twierdziła że jest moją siostrą i wniosła sprawę do sądu o zachowek a nigdy nie widziałem tej osoby na oczy u dziadków całe życie byłem przy dziadkach i ta pani moja siostra przyrodnia jak nigdy się nie opiekowała dziadkami nie podała im szklanki wody to jej się coś należy?? Ja nic o tej osobie nie wiedziałem mam 24 lata a ona 36 pytałem sąsiadów mówili że nigdy takiej osoby nie widzieli a oczy co ja mam zrobić to jest dla mnie obca osoba ale mamy takie samo nazwisko i papiery zaniosla do sądu i sprawa ma się odbyć czy będę musiał coś zapłacić tej obcej kobiecie dla mnie dziadkowie nigdy nic nie wspominali zawsze mówili że wszystko jest dla mnie ja jestem osobą chorą mam grupe i rentę socjalna już po prostu nie wytrzymuje tego rozumiał bym to że ta pani chce pieniędzy jakby się opiekowała dziadkami a nigdy jej nie było ani u dziadka ani u babci co ja mam zrobić co. Mogę zrobić mam dziecko jeszcze a z tego co wiem to ta pani nie ma dzieci a ta kawalerka co. Dostałem po dziadkach to wszystko co mam czy jak się nie interesowała losem dziadków ta pani to ma prawo do spadku po nich majątku bo nie wiem co mam robić martwię się że skończę na ulicy jak nie będę mógł jej zapłacić a nie znam tej osoby i nigdy jej nie widziałem proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Musisz poradzić się prawnika, raczej zachowek jej się należy, nie ma znaczenia, że się nie opiekowała dziadkami i jej nie znasz.
Musi udowodnić w sądzie, że jest Twoją przyrodnią siostrą.
Skoro zdecydowała się na drogę sądową, to pewnie jest tak jak mówi i wie, że jej się należy zachowek po dziadkach, też jej dziadkach.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...